• Посилання скопійовано

За порушення правил використання готівкової інвалюти - штраф

Підприємство отримує в банку кошти у іноземній валюті для видачі працівникові авансу на закордонне відрядження. При невикористанні цієї всієї суми на таке відрядження працівником своєчасно повернуто невикористану суму до каси підприємства. Проте, підприємством не здійснюється здачі в банк таких повернутих сум, а здійснюється видача авансу на інше закордонне відрядження наступному працівникові. Чи не буде це порушенням?

Правила використання готівкової іноземної валюті на території України затверджено постановою НБУ №200 від 30.05.2007 р. У п. 8.4 цих Правил сказано: невикористаний  залишок готівкової іноземної валюти,  що була отримана   юридичною  особою - резидентом  або іноземним представництвом   з  поточного  рахунку  в  іноземній  валюті  для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон, підлягає  зарахуванню  безпосередньо на поточний  рахунок в іноземній валюті юридичної особи-резидента в уповноваженому банку України  протягом п'яти   банківських  днів  з  часу  його  оприбуткування  до  каси юридичної особи - резидента або іноземного представництва. 


 

П. 8.15 цих Правил зазначено: порушення резидентами та нерезидентами вимог цих Правил тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України. Зокрема, за роз’ясненнями податківців, за зазначене порушення на відповідальних посадових осіб підприємства накладатиметься адміністративний штраф згідно із ст. 164-2 Кодексу про адміністративні правопорушення (від 136 грн. до 255 грн. за перше таке порушення).   

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202516
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6411
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202540
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025810
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202565