• Посилання скопійовано

Продажа алкоголя и табака без РРО разрешена не на всех рейсах

Чи повинні СГ при продажу товарів з розносок і ручних візків, наданні послуг у салонах на залізничному, морському, річковому та повітряному транспорті, а на повітряних суднах, задіяних у міжнародних повітряних сполученнях, при реалізації алкоголью та тютюну, застосовувати РРО?

Запитання: Чи повинні СГ (ЮО або ФО на загальній системі оподаткування) при продажу товарів з розносок і ручних візків, наданні послуг у салонах на залізничному, морському, річковому та повітряному транспорті, а на повітряних суднах, задіяних у міжнародних повітряних сполученнях, при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосовувати РРО?

Відповідь: Відповідно до п.15 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів України від 23 серпня 2000 року №1336 із змінами і доповненнями (далі - Перелік), субєкти підприємницької діяльності мають право здійснювати розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при продажу товарів з розносок і ручних візків, надання послуг у салонах на залізничному, морському, річковому та повітряному транспорті за переліком, затвердженим Мінтрансом і погодженим з Мінекономіки та Державною податковою адміністрацією, а на повітряних суднах, задіяних у міжнародних повітряних сполученнях, - також продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів.


Згідно з п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року №1336, „Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг„ із змінами і доповненням, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

Відповідно до розділу ІІ п.1 Переліку товарів, які реалізуються з розносок і ручних візків, та видів послуг у салонах на залізничному, морському, річковому та повітряному транспорті, які надаються без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 18 лютого 2004 р. N 105, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 червня 2004 р. за N 752/9351 визначено що - у салонах повітряних суден при виконанні міжнародних рейсів мають право реалізовуватися: 

продукти харчування, готові до вживання, в упаковці, тарі, посуді; напої; пиво; засоби особистої гігієни; косметика; парфумерія; канцтовари; тютюнові вироби. 

при виконанні внутрішніх рейсів: - продукти харчування, готові до вживання, в упаковці, тарі, посуді; напої (крім алкогольних напоїв); пиво; засоби особистої гігієни; канцтовари. Таким чином реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів передбачена тільки на повітряних суднах при виконанні міжнародних рейсів.

Для форм і умов проведення діяльності, визнаечних у п. 15 Переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Фонд соціального страхування України

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024256
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705