Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. №265/95-ВР (далі – Закон про РРО), слід щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в КОРО.
Додатково варто пам’ятати вимогу п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. №637 (далі — Положення про касові операції), там зазначено, що усі готівкові кошти, що надходять до кас, потрібно своєчасно (у день їхнього одержання) та в повній сумі оприбутковувати. А оприбуткуванням готівки вважають проведення підприємствами її обліку в касі на повну суму фактичних надходжень у касовій книзі та КОРО (п. 2.6 Положення про касові операції).
У випадку коли готівкові розрахунки оформлюють із застосуванням РРО або розрахункових книжок (далі — РК), готівку вважатимуть оприбуткованою після проведення запису коштів у повній сумі їхнього фактичного надходжень у КОРО на підставі Z-звіту або даних РК.
Тож, готівкові кошти, що надходять до кас під час проведення розрахунків, потрібно своєчасно (у день їхнього одержання) та в повній сумі оприбутковувати. Отже – використовуєте РРО, то без Z-звіту не можливо оприбуткувати готівку, що надійшла за день.
У випадку цілодобової торгівлі Z-звіт слід роздрукувати після проведення останнього розрахунку за день, але до 24.00. А от в ситуації коли Z-звіт буде роздруковано після 24.00, і в нього потраплять розрахунки за попередню добу, то в такому випадку податківці можуть вважати, що готівка несвоєчасно оприбуткована (тобто не день у день).
Тож, цілком можливо, що до підприємства можуть (але, на думку автора, не обов’язково) застосувати санкцію в п’ятикратному розмірі від неоприбуткованої (несвоєчасно чи неповної) суми, за несвоєчасне оприбуткування готівки (в день її надходження) (ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 11.05.99 р. №436/95).
Крім того, за порушення вимоги щоденного друкування Z-звіту передбачено штраф до суб’єкта господарювання 20 НМДГ (340 грн) (п. 4 ст. 17 Закону про РРО).
Крім того, є й адмінпокарання за таке порушення, а власне санкція в розмірі:
- від 2 до 5 НМДГ (від 34 до 85 грн) ― до особи, яка проводила розрахункові операції (касир, інша відповідальна особа), порушуючи порядок проведення розрахунків, а саме не роздруковуючи Z-звіт. При повторному порушенні — штраф від 5 до 10 НМДГ (від 85 до 170 грн) (ст. 155-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, далі - КпАП);
— від 5 до 10 НМДГ (від 85 до 170 грн) ― до посадової особи підприємства за порушення порядку проведення розрахунків. І тут за повторне правопорушення санкція зростає від 10 до 20 НМДГ (від 170 до 340 грн) (ст. 155-1 КпАП).
Звісно, цілком можливо, що вам вдасться пояснити перевіряючим, що фактично помилки немає – та відповідно уникнути санкцій. Адже ви просто не своєчасно перевели годинник в РРО на зимовий час, а отже фактично Z-звіт було роздрукованно вчасно, а саме в 23.15 28 жовтня 2013 р. Доказом такої помилки може бути пояснення, отримане від ЦСО. Тут попередньо слід звернутися в ЦСО та попросити в них довідку, яка б свідчила, що дійсно своєчасно не було переведено годинник на РРО на годину назад.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити