• Посилання скопійовано

Як зареєструвати РРО для використання на пересувному атракціоні?

Як зареєструвати портативний РРО на пересувний об'єкт (не транспортний засіб) по Україні, наприклад, атракціон? Як бути, якщо СГ не має власних чи орендованих транспортних засобів? Перевезення атракціону по Україні здійснюється різними перевізниками. Як при цьому відобразити такий пересувний об'єкт (не транспортний засіб), наприклад, атракціон, в формі №20-ОПП?

Відповідно до пп. 15 глави 2 розділу ІІ Порядку №547, контролюючим органом за місцем реєстрації РРО до реєстраційного посвідчення вносяться записи щодо назви та адреси господарської одиниці, де використовується РРО, а також найменування контролюючого органу за адресою такої господарської одиниці та дати початку обліку РРО у цьому органі.

У розділі 3 реєстраційної заяві за формою №1-РРО наводяться дані щодо господарської одиниці, де буде використовуватися РРО, зокрема, її назва і адреса.

Щоб зареєструвати РРО на певну господарську одиницю, потрібно заздалегідь подати інформацію про неї за формою №20-ОПП. Неподання такої інформації є підставою для відмови в реєстрації РРО – пп. 8 глави 2 розділу ІІ Порядку №547.

Отже, суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати  РРО для його використання на пересувному атракціоні, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі, а також на обліку має  перебувати атракціон як господарська одиниця, на якій  буде використовуватись РРО та  про яку СГ повідомляє контролюючий орган згідно з вимогами пп. 63.3  ПКУ за формою №20-ОПП.

Пунктом 2 розділу 1 Положення №13, визначено, що:

  • господарська одиниця - це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції;
  • найменування господарської одиниці - це найменування, що зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею;
  • адреса господарської одиниці - адреса, що зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею.

З цих визначень бачимо, що господарською одиницею може бути пересувний об’єкт, який не обов’язково може бути транспортним засобом. Транспортний засіб – це лише один з видів пересувних об’єктів.

У переліку типів об’єктів оподаткування для цілей подання форми №20-ОПП є тип «60» атракціон. Тож для реєстрації РРО потрібно надати інформацію про цей атракціон з типом «60» в графі 3 форми №20-ОПП, з адресою, що зазначена в документі на право власності чи користування ним. Якщо в документах на атракціон (накладна від постачальника, акти приймання атракціона в оренду, акт введення в експлуатацію ОЗ тощо) немає адреси, то на нашу думку, у формі №20-ОПП доцільно зазначити адресу самого підприємства, якому належить право власності або користування атракціоном.

Транспортування атракціону за допомогою різних перевізників не впливає на порядок реєстрації РРО на цю господарську одиницю.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:04217
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705