Оподаткування ЄП ІІІ групи (2%)
Доходом платника ЄП ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) (пп. 1 пп. 292.1 ПКУ).
Згідно із пп. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів платнику ЄП у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.
Таким чином, кошти, отримані від покупців за продані акумулятори, на дату отримання коштів на банківський рахунок, включаються до складу оподатковуваного доходу, з якого сплачується ЄП в розмірі 2%.
Чи нараховується ПДВ?
Ні, тому що платник ЄП (2%) не є платником ПДВ (див. п. 9.5 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ).
Чи потрібно платити ввізне мито та ПДВ при імпорті?
Відповідно до п. 9-15 розділу ХХІ МКУ тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину (COVID-19) (на момент написання цієї консультації карантин діє до 31.12.2022 р., згідно з Постановою КМУ від 09.12.2020 р. №1236, із змінами і доповненнями), звільняються від сплати ввізного мита товари, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), згідно з Переліком №224 (від 20.03.2020 р.).
У Переліку №224 є товари за кодом УКТ ЗЕД 8507 60 00 00 «Акумулятори електричні, включаючи сепаратори для них, прямокутної (в тому числі квадратної) або будь-якої іншої форми. Літій-іонні».
Таким чином, якщо ФОП імпортує саме такі акумулятори, як зазначені в Переліку №224, саме з таким кодом УКТ ЗЕД 8507 60 00 00, в період дії карантину (COVID-19), ввізне мито не сплачується.
Якщо з початку наступного, 2023 року карантин не буде подовжено і не буде якихось інших змін до МКУ в частині звільнення розглядуваних операцій від ввізного мита, таке мито потрібно буде сплачувати.
Все це так само стосується і звільнення від ПДВ при ввезенні акумуляторів.
Чи потрібен РРО?
Дивимося відповідь податкової в категорії 109.04 ЗІР: «У якому випадку обов’язкове/не обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО у разі продажу товарів з використанням мережі Інтернет?».
Податкова відповідає, що РРО та або ПРРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та або ПРРО є обов’язковим.
Додатково читайте наші матеріали про РРО при безготівкових розрахунках тут, тут та тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити