• Посилання скопійовано

Як оприбуткувати готівку зі скриньки РРО, яка перебуває на ремонті?

Протягом робочого дня 01.07.2022 р. вийшов з ладу основний РРО. Операцію «службове винесення» та Z-звіт можливості зробити немає. РРО передано на ремонт в сервісний центр. РК до цього зламаного РРО не зареєстровано. Що робити з виручкою поточного дня, яка залишилася в скриньці РРО? Чи можна її оприбуткувати в касі підприємства 01.07.2022 р.?

Нагадаємо, що штрафи за неоприбуткування готівки скасовані ще в 2019 році – див. нашу публікацію тут, а також нашу консультацію про те, які зараз залишилися штрафні санкції за касові порушення.

Також за порушення правил оприбуткування готівки адмінштраф теж не передбачений.

КУпАП має три статті – ст. 163-15164-2 і 164-4 щодо касових правопорушень. У цих статтях такого правопорушення, як неоприбуткування або неповне/несвоєчасне оприбуткування готівки, немає. Ст. 163-15 КУпАП встановлює відповідальність за порушення приписів Положення №148 тільки в частині готівкових розрахунків за товари (послуги). Неоприбуткування готівки не є розрахунками за товари (послуги). Решта ж дві статті КУпАП також не стосуються оприбуткування готівки.

Спосіб оприбуткування готівки залежить від умов здійснення готівкових розрахунків (п. 11 Положення №148). Зокрема, якщо у підприємства є каса і воно веде касову книгу, то для оприбуткування готівки таке підприємство повинно «здійснити облік готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів».

Тож, на нашу думку, в зазначеному випадку підприємство може вилучити наявну готівку зі скриньки РРО та оприбуткувати її в касі на підставі прибуткового касового ордера. Але як оформити цю операцію за умов, коли РРО не працює і немає КОРО?

По-перше, у разі виходу з ладу РРО не можна здійснювати розрахункові операції – ст. 5 Закону про РРО.

По-друге, вилучення готівки зі скриньки РРО та оприбуткування її в головній касі – це не розрахункова операція і тому вона зазвичай оформляється службовим вилученням готівки з РРО. Тому ми вважаємо, що під час ремонту РРО можна вилучити з нього готівку (бо це не розрахункова операція) і оприбуткувати її в касі на підставі ПКО.

По-третє, після відновлення роботи РРО слід зареєструвати операцію «службове вилучення» на суму вилученої готівки і після цього зробити Z-звіт.

Тобто, на нашу думку, під час ремонту РРО можна вилучити готівку без одночасної реєстрації операції «службове вилучення», тому що це не розрахункова операція і вона не заборонена ст. 5 Закону про РРО.

Схожа ситуація описана у листі ДПСУ від 31.03.2020 р. №1319/6/99-00-05-06-01-06/ІПК податківці зазначають, що у разі відновлення електроенергії у інший робочий день, ніж той, коли була відкрита зміна, Z-звіт буде знятий у наступний робочий день, коли суб’єкт господарювання розпочне роботу. У такому випадку доцільно скласти акт, у якому зазначити час відключення електроенергії та час її відновлення. Щодо відповідальності у разі незняття Z-звіту при відключенні електроенергії, то чинним законодавством у такому випадку не передбачені штрафні (фінансові) санкції за не видрукування Z-звіту протягом зміни. Так само можна скласти відповідний акт і у вказаному випадку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:04228
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705