• Посилання скопійовано

Що робити з російськими та білоруськими рублями в касі?

ТОВ займається обміном валют. В касі і на балансі є залишки російських та білоруських рублів, валютні операції з якими заборонені. Як обліковувати зазначені кошти?

Відповідно до пп. 1 п. 17 Постанови НБУ №18, уповноваженим установам забороняється здійснювати будь-які валютні операції з використанням російських рублів та білоруських рублів.

Таким чином, якщо в касі ТОВ є російські та білоруські рублі, операції з ними слід призупинити. Разом з тим, НБУ не визначив подальшу долю таких рублів. Тому їх потрібно і надалі обліковувати на балансі.

На наш погляд, підстав для списання рублів поки що немає.

Поряд з цим, рекомендуємо звернутися до НБУ для надання консультацій щодо подальшого поводження з такими банкнотами.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи досить накладної і звіту від постачальника на паливні талони, якщо немає чека РРО?
    Підприємство за договором придбаває паливні картки, за якими заправляє службові автомобілі. В кінці місяця постачальник надає детальний звіт АЗС по всім заправкам авто підприємства, та видаткову накладну на обсяг заправки за місяць. Підприємство списує ПММ згідно з затвердженими нормами витрат палива, на підставі подорожніх листів, що складаються раз в місяць на кожне авто та актів списання. Чи потрібно ще зберігати РРО на кожну операцію заправки авто?
    03.11.202364
  • Особливості ПРРО при виїзді касира до замовників
    ТОВ планує взяти на роботу касира з дистанційним режимом роботи, який має приїздити до замовників із ПРРО, отримувати кошти як попередню оплату за замовлення чи післяоплату, проводити кошти через ПРРО з видачею чека. Чи є така схема «виїзною торгівлею» і яку адресу зазначати в ф. №20-ОПП, в заяві на реєстрацію ПРРО?
    31.10.2023418
  • Чи застосовувати РРО при закупівлі олії у фізосіб?
    ФОП на ІІ групі планує закупівлю у фізосіб за готівку відпрацьованої кухонної соняшникової олії, яку потім продаватиме підприємствам за безготівковим розрахунком. При розрахунку з фізособами планується оформлювати акт закупівлі, утримувати з доходу ПДФО та ВЗ. Чи достатньо цього для проведення розрахунків?
    26.10.202334
  • Ресторан надає послуги харчування іншому СГ за безготівкову оплату: що з алкоголем?
    Ресторан продає алкоголь, є роздрібна ліцензія. Зазвичай алкоголь реєструється через РРО у разі розрахунку готівкою або карткою. Як бути, якщо алкоголь входить до вартості послуги харчування, яку оплатив інший СГ безготівковим переказом на банківський рахунок? Чи проводити алкоголь через РРО? Як правильно закрити розрахунки за алкоголь, якщо ресторан надає акт і ПН на всю вартість послуги, яка також включає алкоголь?
    25.10.2023458
  • Що робити, якщо фіскальний чек платника ПДВ містить рядок 5 (ІД) замість рядка 4 (ПН)?
    Яка відповідальність передбачена, якщо в РРО для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, запрограмований реквізит «ІД» (рядок 5), а не «ПН» (рядок 4)? Як реалізується ця відповідальність? Які шляхи виправлення даної помилки?
    24.10.202334