На думку податкової, потрібно застосовувати РРО. Цю думку вона висловлює у багатьох своїх консультаціях.
Наприклад, дивимося відповідь на питання в підкатегорії 109.09, ЗІР: «Яким чином СГ повинен проводити розрахунки через РРО та/або ПРРО за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів?».
Податкова відповідає, що при здійсненні розрахунків за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів розрахункові операції проводяться через РРО з позначенням форми оплати: «безготівкова». При цьому суб’єкт господарювання має право уточнити вид форми оплати: «подарунковий сертифікат», «талон», «відомість», а за безкоштовними рецептами – «безоплатно» та суму коштів за цією формою оплати.
Схожу відповідь читаємо в ІПК ДФС від 01.12.2017 р. №2789/6/99-99-14-05-01-15/ІПК: при здійсненні розрахунків з використанням відомостей, талонів розрахункові операції проводяться через РРО на загальних підставах з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості з позначенням форми оплати, а саме: «талон», «відомість» або «кредит».
Логіка податкової така:
- при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг потрібно застосовувати РРО (ст. 3 Закону про РРО);
- розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг) (ст. 2 Закону про РРО);
- після «жетонів» в Законі про РРО написано «тощо». До цих «тощо» можна віднести і різноманітні талони, картки, відомості і тому подібні замінники грошей. З цього випливає, що при відпуску страв за картками потрібно застосовувати РРО, з позначенням форми оплати, приміром, «безготівкова за картками».
Таким чином, для уникнення конфлікту з податковою РРО в описаній ситуації рекомендуємо застосовувати.
Але якщо так сталося, що ФОП з якихось причин РРО не застосовував, можна спробувати захищатися нормою п. 12 ст. 9 Закону про РРО, де сказано, що РРО не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо).
Хоча вірогідність захиститися на підставі цієї норми невисока. Тому що у громадській свідомості уже давно міцно закріпилося розуміння необхідності застосування РРО при застосуванні талонів, карток, відомостей.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись