Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Хто може підписувати касові документи?

Директор постійно у відрядженнях і не може своєчасно підписувати касові документи. На кого можна покласти обов’язок підписання касових документів?

Прибутковий касовий ордер підписується головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства (п. 25 Положення №148).

Видаткові касові ордери або видаткові відомості підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. Але підпис керівника на видаткових касових ордерах не обов'язковий, якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис (п. 26 Положення № 148).

Поряд з цим, відповідно до п. 45-1 Положення №148, керівник підприємства визначає відповідним внутрішнім розпорядчим актом перелік посад та кількість посадових осіб, уповноважених підписувати касові документи.

З урахуванням наведеного, внутрішнім розпорядчим документом керівник може визначити перелік та кількість посадових осіб, які можуть підписувати касові документи, в тому числі видаткові касові ордери.

Наприклад, замість директора за час його тимчасової відсутності підписувати видаткові касові ордери може будь-який працівник, визначений внутрішнім розпорядчим актом.

Аналогічне читаємо в ІПК ДФСУ від 13.07.2018 р. № 3102/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Про особливості підписання касових документів ми писали тут.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Відрядження , Каса

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі