Прибутковий касовий ордер підписується головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства (п. 25 Положення №148).
Видаткові касові ордери або видаткові відомості підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. Але підпис керівника на видаткових касових ордерах не обов'язковий, якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис (п. 26 Положення №148).
Поряд з цим, відповідно до п. 45-1 Положення №148, керівник підприємства визначає відповідним внутрішнім розпорядчим актом перелік посад та кількість посадових осіб, уповноважених підписувати касові документи.
З урахуванням наведеного, внутрішнім розпорядчим документом керівник може визначити перелік та кількість посадових осіб, які можуть підписувати касові документи, в тому числі видаткові касові ордери.
Наприклад, замість директора за час його тимчасової відсутності підписувати видаткові касові ордери може будь-який працівник, визначений внутрішнім розпорядчим актом.
Аналогічне читаємо в ІПК ДФСУ від 13.07.2018 р. №3102/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.
Про особливості підписання касових документів ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити