Пунктами 1 та 2 ст. 3 Закону про РРО установлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг), зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
З метою заповнення розділу 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію ПРРО за ф. №1-ПРРО, форма якої затверджена наказом Мінфіна №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року №547», поняття тип ПРРО - «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад, автомобіль), але може використовуватися на всій території України.
Господарська одиниця згідно з п. 2 розділу І Порядку №547, — це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
У випадку кур’єрської доставки товару покупцю (автомобіля, мотоцикла тощо) чи у разі, якщо суб’єкт господарювання здійснюватиме реалізацію товарів покупцям через пересувну дрібнороздрібну торгівельну мережу (виїзна торгівля) за допомогою пересувних об’єктів (автомобіля), то у заяві зазначається назва та адреса господарської одиниці, де будуть реалізовуватись товари (надаватись послуги) та здійснюватись розрахункові операції.
Тобто, для реєстрації ПРРО на службу доставки та пересувну дрібнороздрібну торгівельну мережу суб’єкт господарювання у пункті 3 "Дані щодо господарської одиниці" заяви зазначає реквізити транспортного засобу (автомобіля, мотоцикла тощо), а також попередньо повідомляє контролюючий орган про такий транспортний засіб як про об’єкт оподаткування, відповідно до вимог пп. 63.3 ПКУ.
У такому випадку у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуг), мають зазначатись реквізити транспортного засобу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити