• Посилання скопійовано

Скільки журналів реєстрації касових документів може бути на підприємстві?

Підприємство має відокремлений підрозділ, який має касу та веде окрему касову книгу. Чи потрібно заводити окремий журнал реєстрації ПКО/ВКО на відокремлений підрозділ?

Відповідно до п. 39 Положення №148, кожне підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).

Відокремлені підрозділи підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу.

Разом з цим п. 33 Положення №148 передбачено, що прибуткові та видаткові касові ордери до передавання в касу реєструються бухгалтером у журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток 4), який ведеться окремо за прибутковими та видатковими операціями. Видаткові касові ордери, оформлені на підставі видаткових відомостей, реєструються в такому журналі після здійснення виплат, зазначених у видатковій відомості.

При цьому, податківці у 109.15 «ЗІР» роз’яснюють, що суб’єкт господарювання одночасно веде один журнал реєстрації прибуткових і видаткових операцій, в якому реєструє прибуткові та видаткові касові ордери. По завершенні журналу заводиться новий журнал відповідно до вимог чинного законодавства.

Проте, вочевидь, надаючи таке роз’яснення податківці не уточнюють, що воно буде актуальним лише для суб’єкта господарювання, який не має відокремлених підрозділів. Оскільки на практиці реалізувати наявність лише одного журналу реєстрації касових ордерів при декількох окремих касах (і відповідно декількох касових книг) просто неможливо (як було зазначено вище, зареєструвати ПКО та ВКО у цьому журналі необхідно до передавання їх в касу).

Таким чином, вважаємо, що на кожну касу відокремленого підрозділу має бути свій журнал реєстрації касових ордерів. Тобто за наявності декількох кас підприємство також може мати і декілька журналів реєстрації касових ордерів – лише за таких умов може бути забезпечено виконання вимоги п. 33 Положення №148 на відокремленому підрозділі.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»