Роздрібна торгівля потребує застосування РРО фізособою-підприємцем на спрощеній системі оподаткування за такими КВЕДами:
- 47.72 «Роздрібна торгівля взуттям і шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах»;
- 47.75 «Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах».
РРО – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для подальшого переказу (абз. 2 ст. 2 Закону про РРО).
Відповідно до ч. 11 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання повинні проводити розрахункові операції через РРО та/або через ПРРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Таким чином, РРО передбачає попереднє програмування, то можливо в даному РРО відсутні якісь налаштування, тому радимо прочитати інструкцію з РРО та звернутися до сервісного центру. Але проблема, що виникла із з’єднанням РРО з програмою обліку товарів на складі не є підставою для незастосування до ФОПа нижче наведених штрафів, тому що торгівля передбачає обов’язкове застосування РРО.
Відповідно до ст. 17 Закону про РРО, у разі встановлення в ході перевірки факту:
- проведення розрахункових операцій з використанням РРО, ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
- непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи;
- невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, більше ніж на 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
- невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовуються такі фінансові санкції, зокрема:
- 100% вартості товару, проданого з порушеннями – за перше порушення;
- 150% вартості товару, проданого з порушеннями – за кожне наступне порушення;
- 30 НМДГ – у разі неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО та/або ПРРО через дротові або бездротові канали зв’язку в разі обов’язковості її подання.
Проте до 1 січня 2021 року штрафи за невикористання РРО будуть застосовуватися у зменшених розмірах – див. тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити