Документом, який регулює ці питання, є Положення №148.
Відповідно до п. 15 Положення №148, готівкову виручку до банку здають підприємства. Разом з тим відокремлені підрозділи підприємств також мають право здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас юридичних осіб або банку чи небанківської установи для її переказу і зарахування на банківські рахунки юридичних осіб.
Таким чином, якщо структурний підрозділ не є відокремленим, він не має права самостійно здавати виручку через службу інкасації до банку.
Але чи може структурний підрозділ бути невідокремленим?
Відповідно до пп. 2 п. 3 Положення №148, до відокремлених підрозділів належать:
1. філії, представництва, відділення, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України, та
2. інші структурні підрозділи (стаціонарні або пересувні), де реалізуються товари, надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
Тобто, з точки зору Положення №148 відокремленим підрозділом буде будь-який структурний підрозділ, де:
- реалізуються товари, надаються послуги та
- здійснюються розрахункові операції.
У запитанні зазначено, що структурні підрозділи здають виручку. Але якщо вони здають виручку, то, очевидно, і отримують таку виручку. Але якщо вони отримують виручку, то скоріш за все реалізують товари чи надають послуги.
Отже, якщо ці умови виконуються, то структурний підрозділ буде відокремленим підрозділом, а тому матиме право здавати виручку до банку через службу інкасації.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити