• Посилання скопійовано

З 1 січня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для фізосіб-«єдинників» з окремими видами діяльності, з 1 квітня 2021 року – для всіх

Чи потрібно для всіх ФОП на ЄП другої та третьої групи з 1 квітня 2021 року застосовувати РРО? Чи у кого дохід буде менше 1 млн грн можуть не застосовувати РРО, адже п. 2 Постанови №1336 залишився без змін?

Згідно з  абз. 3 п. 2 Постанови №1336, для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої - четвертої групи (фізичні особи - підприємці)  незалежно  від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких   протягом   календарного  року  перевищив  1  млн  грн, обов’язково   застосовують   РРО відповідно  до  пп.  61  підрозділу  10  розділу  ХХ "Перехідні  положення"  ПКУ.

Пунктом 61 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ визначено, що до 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої -четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
  • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, з 1 квітня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для усіх ФОП платників єдиного податку 2-4 групи, незалежно від того, який дохід отримано фізичною особою-підприємцем ( звісно за умови здійснення розрахункових операцій)

Також див. тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михайло

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Фіскалізація відправлень через Нову пошту без післяплати (аудіоверсія)
    ТОВ відправляє товар через Нову пошту без післяплати. Покупець оплачує вартість товару виключно безготівково шляхом банківського переказу на розрахунковий рахунок ТОВ (без готівки та еквайрингу, оплати у відділенні чи через NovaPay). Чи виникає в такому випадку обов’язок фіскалізувати операцію із застосуванням РРО/ПРРО?
    20.03.2026206
  • Ліміт каси для релігійної організації (церкви)
    Чи повинна релігійна організація (церква), яка не здійснює виробничої чи іншої підприємницької діяльності, встановлювати ліміт залишку готівки в касі згідно з вимогами Положення НБУ №148 та інших нормативних актів щодо касових операцій?
    20.03.202637
  • Помилка в призначенні платежу в безготівковому розрахунку між юрособами
    ТОВ виставило рахунок юрособі за товар, але у платіжному дорученні покупець неправильно вказав номер рахунку та договору в полі «Призначення платежу». Чи обов’язково виправляти таку помилку шляхом оформлення уточнення платежу, чи достатньо інших документальних підтверджень для коректного обліку операції?
    17.03.202679
  • Старі банкноти 1–10 грн вилучаються з обігу: порядок обміну та правила розрахунків (аудіоверсія)
    У зв'язку з вилученням банкноти номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень зразків 2003–2007 років виникли запитання: чи повинен ФОП приймати ці банкноти 1,2,5,10 старого зразка в клієнта? Чи може давати решту цими купюрами? Чи зобов'язаний банк приймати куп'юри старого зразка у ФОПа та до якого періоду?
    09.03.2026205
  • Застосування РРО при продажу квитків у салоні автобуса
    Чи зобов'язана юридична особа, яка здійснює пасажирські автобусні перевезення, застосовувати РРО або ПРРО при реалізації квитків безпосередньо в салоні транспортного засобу, якщо пасажирам видаються квитки друкованої форми?
    24.02.202638