Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Повернення передоплати, оплаченої із банківської карти, за ненадану послугу

Клієнт зробив передплату за послугу банківською карткою через POS термінал, про що йому був виданий фіскальний чек з РРО та чек з POS терміналу, через 20 днів він повідомив, що відмовляється від ще не наданої послуги. Як правильно повернути йому його передплату?

Податківці на сьогодні не змінили своєї думки щодо повернення коштів за товар, оплачений платіжною картою, і вперто твердять, що повертати кошти потрібно тільки на картку.

Так, відповідно до підкатегорії 109.02 ресурсу «ЗІР» на питання: «Чи має право СГ здійснити повернення готівки через РРО, якщо оплата за даний товар була здійснена у безготівковій формі (із застосуванням POST - терміналу)?» податківці надають таке роз’яснення:

  • якщо оплата за товар (послуги) здійснювалась у безготівковій формі, то повернення коштів за не отриманий товар (не надану послугу) здійснюється у безготівковій формі через установу банку;
  • або якщо оплата за товар (послуги) здійснювалась у готівковій формі чи із застосування банківської платіжної картки – то повернення коштів за не отриманий товар (не надану послугу) здійснюється із застосуванням РРО з оформленням відповідного розрахункового документа, але у випадку використання банківської платіжної картки без видачі готівкових коштів, тобто на розрахунковий рахунок покупця, відкритого у банку.

Теж саме зазначають податківці в ІПК від 12.07.2019 р. №3236/6/99-99-14-05-01-15/ІПК, від 26.03.2019 р. №1264/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Проте вважаємо, що Закон про РРО та будь-яке інше законодавство прямо не обмежує суб’єкта господарювання у праві застосувати в цьому випадку як безготівкову, так і готівкову форму розрахунку, адже у таких нормативних актах відсутні норми, які б забороняли повертати кошти готівкою, якщо передоплата була отримано із допомогою банківської картки покупця.

Та й норми п. 9 Положення №148 цілком дозволяє повернути готівкою кошти, що були сплачені банківською платіжною карткою:

«Підприємство / фізична особа – підприємець, яке/яка відповідно до законодавства України приймає до обслуговування електронні платіжні засоби з метою проведення оплати вартості товарів чи послуг і оснащене платіжним терміналом [у тому числі з'єднаним чи поєднаним з реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО)], має право за рахунок готівкової виручки або готівки, отриманої з банку, надавати держателю електронного платіжного засобу (якщо така послуга передбачена правилами відповідної платіжної системи) послуги з видачі готівки з друкуванням квитанції платіжного термінала (або розрахункового документа) та відображенням таких операцій у книзі обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) або розрахунковій книжці (далі – РК) у разі їх використання».

Більше того, фахівці НБУ раніше також дозволяли повертати кошти за придбаний товару як у безготівковій, так і в готівковій формі (див. лист Нацбанку від 12.10.2016 р. №57-0002/84778).

Якщо ж платник податків не збирається сперечатися з контролерами, то нагадаємо: при поверненні коштів на банківську картку складання акта про видачу коштів теж є обов’язковим, якщо сума, належна до повернення, перевищує 100 грн (ІПК ДФСУ від 14.05.2019 р. №2141/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
РРО , Банки , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі