Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібно додатково проводити через РРО оплату товару, отриману через систему Приват24?

Покупець оплатив технічно складний товар через інтернет-банкінг "Приват24" за наданим йому рахунком. Чи потрібно цю операцію додатково проводити через РРО?

Про те, що питання зарахування коштів на рахунок інтернет-магазину та проведення такої операції через РРО Закон про РРО не регулює, ДПС повідомляла в ІПК від 21.05.2019 р. №2285/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) в безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки (без використання банківських платіжних карток), РРО не застосовується.

Також застосування РРО не є обов'язковим, якщо оплата за товар здійснюється покупцем через ПТКС, який належить банку та знаходиться у приміщенні банку.

Банківський сервіс «інтернет-банкінг» – це сучасний програмний комплекс, що дає змогу контролювати стан своїх рахунків та здійснювати банківські операції без відвідування установи банку в режимі 24 години на добу з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет.

ДПС у Дніпропетровській області від 21.11.2019 р. №1458/04-36-33-02-07/ІПК повідомляє, що якщо оплата за реалізовані платником єдиного податку 2 групи товари (послуги) згідно з договором здійснюється виключно у безготівковій формі через установи банку або термінали самообслуговування банку, застосування РРО є необов'язковим.

ДПС у Одеській області в ІПК від 29.03.2018 р. №1278/ІПК/15-32-14-06-11 повідомляло, що якщо суб'єкт господарювання при дистанційному продажу товару (наданні послуги) отримує кошти за такий товар (надану послугу) від споживача на свій розрахунковий рахунок, то в такому випадку дані розрахунки вважатимуться безготівковими та зазначені розрахунки проводяться без застосування РРО.

Отже, у разі оплати коштів покупцями через інтернет-банкінг "Приват24", термінали самообслуговування тощо, які  належать банкам чи небанківським фінансовим установам, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, такі розрахунки для отримувачів коштів безготівковими та не передбачають застосування РРО.

***

Також читайте:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Торгівля , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі