• Посилання скопійовано

Чи обов'язково юрособі після отримання доходу понад 1 млн грн застосовувати РРО?

Юрособа – платник єдиного податку ІІІ групи надає послуги з участі в спортивно-розважальних заходах. На сайті підприємства фізособа проходить реєстрацію та у неї з'являється можливість за допомогою Приват24 або LiqPay оплатити послуги. Чи обов'язково після отримання доходу понад 1 млн грн застосовувати РРО?

Запитання:

Юрособа - платник єдиного податку ІІІ групи надає послуги з участі в спортивно-розважальних заходах. На сайті підприємства фізособа проходить реєстрацію та у неї з'являється можливість за допомогою Приват24 або LiqPay оплатити послуги. Після оплати фізособа на свою електронну пошту отримує лист-підтвердження, в якому повідомляється про сплачену сума, дату і місце проведення заходу. В день проведення заходу (захід може проводитися на будь-який території Україні) фізособа надає організатору заходу роздруківку цього листа і тільки після цього може стати учасником заходу. Чи обов'язково юрособі після отримання доходу понад 1 млн грн застосовувати РРО?

 

Відповідь:

Насамперед зазначимо, що обмеження обсягу доходу до 1 млн грн для незастосування РРО встановлено п. 296.10 ПКУ лише для фізосіб – платників єдиного податку.

Юрособи – платники єдиного податку, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані застосовувати РРО в загальному порядку.

Слід зазначити, що відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону про РРО, РРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Водночас, ДФС у Житомирській області в ІПК від 08.10.2015 р. №757/06-30-22-05-12 повідомляє, що змінами, внесеними Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», розширено сферу застосування РРО з метою запобігання зловживання підприємствами з надання послуг.

Тому з урахуванням вимог чинного законодавства, підприємству при наданні будь-яких послуг, слід застосовувати РРО.

ДФС у листі від 04.11.2016 р. №23689/6/99-99-14-05-01-15 дійшла до висновку, що якщо споживач замовив товар через Інтернет та розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних систем FORPOST, LiqPay, PayPal, Portmone.com тощо (у тому числі і з використанням ПТКС)), суб'єкт господарювання зобов'язаний видати:

  • розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО);
  • відповідним чином оформлений гарантійний талон.

Таку ж думку податківці мають не тільки щодо оплати товару через LiqPay, а й щодо оплати послуг.

Також зауважимо, що LiqPay не є платіжною системою і не зареєстрований в НБУ як платіжна система (перелік зареєстрованих в Україні платіжних систем див. тут). LiqPay - це інструмент інтернет-еквайрингу, тому податківці наполягають на застосуванні РРО.

ДФС в ІПК від 18.10.2018 р. №4479/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомляє, що у разі, якщо споживач замовив товар та розрахувався за нього із застосуванням платіжних систем або програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС), що належать банкам, і зарахування коштів було проведено на розрахунковий рахунок підприємства відповідно накладної, рахунку-фактури (тощо), застосування РРО є необов'язковим.

Отже, у оплати коштів покупцями через Приват24, термінали самообслуговування тощо, які  належать банкам чи небанківським фінансовим установам, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, для подальшого її переказу на рахунки інших суб'єктів господарювання або фізосіб (в т.ч. юрособи – платника єдиного податку) такі розрахунки для отримувачів коштів безготівковими та не передбачають застосування РРО.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024300
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705