• Посилання скопійовано

Чи потрібно застосовувати РК та КОРО при реалізації відстрільних карток на відстріл диких тварин?

Громадське об'єднання (неприбуткова організація) в рамках статутної діяльності здійснює реалізацію разових карт на відстріл диких тварин за готівку з оприбуткуванням отриманих коштів по прибутковим касовим ордерам. Чи потрібно додатково застосовувати РК та КОРО при реалізації даних карт?

Відповідно до ст. 1 Закону №1478-III:

  • користувачі мисливських угідь - спеціалізовані мисливські господарства, інші підприємства, установи та організації, в яких створені спеціалізовані підрозділи для ведення мисливського господарства з наданням в їх користування мисливських угідь;
  • дозвіл на добування - документ (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на селекційний, діагностичний та науковий відстріл), який дає право на добування (в тому числі відлов) дикої тварини (тварин), а також право на використання (транспортування, перенесення, зберігання) продукції полювання.

Відповідно до ст. 17 Закону №1478 добування мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду здійснюється за дозволом - ліцензією або відстрільною карткою. Відстрільні картки видаються мисливцям користувачем мисливських угідь. Відповідно до ст. 18 Закону №1478 вартість відстрільних карток на добування мисливських тварин встановлює користувач мисливських угідь.

Таким чином, видача відстрільної картки – це послуга, яку неприбуткова організація надає мисливцям та самостійно встановлює ціну на цю послугу. Далі, оскільки за цю послугу організація бере в оплату готівкові кошти, це є розрахунковою операцією відповідно до ст. 2 Закону про РРО.

Податківці у листі від 27.10.2015 р. №22787/6/99-99-22-07-03-15 розглянули питання застосування РРО громадським об’єднанням. Зокрема, вони зазначають, що при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг громадські організації мають проводити із застосуванням РРО на загальних підставах.

Інші касові операції, що не пов’язані з проведенням розрахунків при продажу товарів (наданні послуг) в розумінні Закону про РРО, у тому числі сплата вступних, членських і цільових внесків, громадські організації можуть здійснювати у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів з дотриманням вимог Положення №148.

На нашу думку, в даному випадку видача відстрільних карток є послугою громадської організації, ціну на як вона встановлює сама. Тому при отриманні оплати в готівковій формі або за допомогою платіжних карток громадська організація здійснює розрахункові операції, які підпадають під дію Закону про РРО.

Крім цього, потрібно взяти до уваги Перелік №1336, який дозволяє працювати без РРО у випадку  надання послуг з  видачі  дозволів  на  право  здійснення  любительського  і  спортивного рибальства на засадах спеціального використання водних живих  ресурсів  та  на  добування  мисливських  тварин (ліцензія, відстрільна картка) – п. 25 Переліку №1336. При цьому граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється – див. п. 2 Постанови КМУ №1336.

Отже, при продажу відстрільних карток РРО можна не застосовувати, але при цьому потрібно використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (див. п. 1 Постанови КМУ №1336).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:04208
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705