• Посилання скопійовано

Чи потрібно застосовувати РК та КОРО при реалізації відстрільних карток на відстріл диких тварин?

Громадське об'єднання (неприбуткова організація) в рамках статутної діяльності здійснює реалізацію разових карт на відстріл диких тварин за готівку з оприбуткуванням отриманих коштів по прибутковим касовим ордерам. Чи потрібно додатково застосовувати РК та КОРО при реалізації даних карт?

Відповідно до ст. 1 Закону №1478-III:

  • користувачі мисливських угідь - спеціалізовані мисливські господарства, інші підприємства, установи та організації, в яких створені спеціалізовані підрозділи для ведення мисливського господарства з наданням в їх користування мисливських угідь;
  • дозвіл на добування - документ (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на селекційний, діагностичний та науковий відстріл), який дає право на добування (в тому числі відлов) дикої тварини (тварин), а також право на використання (транспортування, перенесення, зберігання) продукції полювання.

Відповідно до ст. 17 Закону №1478 добування мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду здійснюється за дозволом - ліцензією або відстрільною карткою. Відстрільні картки видаються мисливцям користувачем мисливських угідь. Відповідно до ст. 18 Закону №1478 вартість відстрільних карток на добування мисливських тварин встановлює користувач мисливських угідь.

Таким чином, видача відстрільної картки – це послуга, яку неприбуткова організація надає мисливцям та самостійно встановлює ціну на цю послугу. Далі, оскільки за цю послугу організація бере в оплату готівкові кошти, це є розрахунковою операцією відповідно до ст. 2 Закону про РРО.

Податківці у листі від 27.10.2015 р. №22787/6/99-99-22-07-03-15 розглянули питання застосування РРО громадським об’єднанням. Зокрема, вони зазначають, що при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг громадські організації мають проводити із застосуванням РРО на загальних підставах.

Інші касові операції, що не пов’язані з проведенням розрахунків при продажу товарів (наданні послуг) в розумінні Закону про РРО, у тому числі сплата вступних, членських і цільових внесків, громадські організації можуть здійснювати у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів з дотриманням вимог Положення №148.

На нашу думку, в даному випадку видача відстрільних карток є послугою громадської організації, ціну на як вона встановлює сама. Тому при отриманні оплати в готівковій формі або за допомогою платіжних карток громадська організація здійснює розрахункові операції, які підпадають під дію Закону про РРО.

Крім цього, потрібно взяти до уваги Перелік №1336, який дозволяє працювати без РРО у випадку  надання послуг з  видачі  дозволів  на  право  здійснення  любительського  і  спортивного рибальства на засадах спеціального використання водних живих  ресурсів  та  на  добування  мисливських  тварин (ліцензія, відстрільна картка) – п. 25 Переліку №1336. При цьому граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється – див. п. 2 Постанови КМУ №1336.

Отже, при продажу відстрільних карток РРО можна не застосовувати, але при цьому потрібно використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (див. п. 1 Постанови КМУ №1336).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»