Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Електронна фіскальна стрічка: що таке?

Що таке електронна фіскальна стрічка?

Створення розрахункових документів в електронній формі логічно вимагає і створення електронної фіскальної стрічки. Тобто відмови від паперових документів щодо РРО, які надаються покупцям і податківцям.

Як передбачено ст. 13 Закону про РРО (в новій редакції Закону №128), вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (тобто Мінфіном) згідно з технологією, розробленою Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги», та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством.

При цьому на продавця, як і раніше, покладається обов'язок створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання (нова редакція п. 10 ст. 3 Закону про РРО).

Зверніть увагу: згідно із новою редакцією п. 5 ст. 17 Закону про РРО, у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій та/або програмних реєстраторах розрахункових операцій або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на такій контрольній стрічці, передбачається штраф у розмірі тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). Нагадаємо, що зараз такий штраф становить 10 н. м. д. г. (тобто 170 грн), а новий розмір штрафу запрацює з 19 квітня 2020 року.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі