Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Оплата через Приват24: чи потрібно застосовувати РРО?

Покупець здійснює оплату через систему інтернет-банкінгу (Приват24). Чи потрібно застосовувати РРО? Така операція є готівковою чи безготівковою?

Перш за все зауважимо, що ст. 3 Закону про РРО передбачено, що РРО застосовуються суб’єктами господарювання при здійсненні розрахункових операцій. При цьому, розрахунковою операцією є приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) - оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Інтернет-банкінг - це сучасний програмний комплекс, що дає змогу контролювати стан своїх рахунків та здійснювати банківські операції без відвідування установи банку в режимі 24 години на добу з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет.

Своєю чергою, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Тобто при здійсненні оплати через Інтернет-банкінг, в тому числі і систему «Приват24», покупець доручає банку здійснити перерахунок певної суми коштів із свого рахунку на інший рахунок.

Таким чином, перерахування коштів через інтернет-банкінг цілком підпадає під визначення безготівкових розрахунків, а отже, при отриманні коштів таким чином застосовувати РРО не потрібно.

Зокрема, такого ж підходу притримуються податківці у ІПК від 12.09.2019 р. № 144/6/99-00-05-04-01-15/ІПК.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі