• Посилання скопійовано

Виручку з РРО передано до головної каси: чи треба робити «службове внесення» на суму такої виручки наступного дня?

У ТОВ є РРО та встановлено ліміт каси. Під час закриття зміни сума виручки не перевищувала ліміт та була передана до головної каси. В РРО було оформлено «службову видачу» та оформлено ПКО. Наступного дня відкрита зміна, яка не внесла вчорашню виручку через «службове внесення» в РРО. Така виручка залишилася в головній касі. Чи є це порушенням?

Відповідно до п. 6 розділу III Порядку №547, внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

Згідно з п. 13 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, зобов’язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.

Таким чином, непроведення через РРО суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків з використанням операції «службове внесення», може призвести до невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті.

Пунктом 1 ст. 17 Закону про РРО передбачено, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосовуються фінансові санкції у розмірі:

  • вчинене вперше – 1 гривня;
  • за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Отже, в даному випадку слід з’ясувати, чи виникла така невідповідність на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті. За умовами запитання, наступного дня була відкрита нова зміна, яка не внесла виручку минулого дня через «службове внесення» в пам'ять РРО, але при цьому фактично до касової скриньки РРО така сума не вносилася. Вона залишалася в головній касі підприємства, а її надходження минулого дня підтверджено прибутковим касовим ордером.

Таким чином, ці дії підприємства є правильними:

  • Щодо РРО не виникає невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, адже кошти фактично до скиньки РРО не внесено і, відповідно, операція «службове внесення» не виконувалася;
  • Кошти оприбутковані в головній касі підприємства, оформлено ПКО і фактично кошти перебувають там же;
  • Ліміт каси не перевищено.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»