Відповідно до ст. 2 Закону про РРО розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документу щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до п. 3 розділу V Положення №705 договір між еквайром і торговцем надає право торговцю приймати до оплати електронні платіжні засоби певної платіжної системи з дотриманням її правил та виконувати інші операції, визначені цим договором.
Еквайринг може застосовуватися з використанням POS-терміналу, платіжного віджету на сайті, у вигляді платежів за QR-кодом тощо. Приймання платежів за допомогою еквайрингу вимагає реєстрації цих операцій через РРО. Податківці мають стабільну думку щодо цього (читайте тут, тут та тут).
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи:
- за порушення, вчинене вперше – штраф 1 гривня;
- за кожне наступне вчинене порушення - 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
При цьому податківці вважають першим порушенням першу розрахункову операцію, проведену без реєстрації через РРО. Всі наступні розрахунки будуть штрафуватися в розмірі 100%. Більш докладно про це читайте тут>>
У даному випадку ФОП може обрати один з варіантів:
- або встановити РРО та продовжувати працювати з еквайрингом;
- або відмовитися від використання послуги еквайрингу та повернутися до отримання доходу виключно шляхом міжбанківського переказу коштів.
Якщо протягом 2019 року у цього ФОПа не буде перевірки, штрафів можна буде уникнути. Ознайомитися з планом-графіком щодо планових перевірок на 2019 рік можна тут. Але нагадуємо, що можливі також фактичні або позапланові перевірки, які не включаються у плани-графіки.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити