Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

«Оплата частинами»: чи потрібно застосовувати РРО?

Підприємство не застосовує РРО і здійснює отримання коштів виключно через рахунок. Чи потрібно застосовувати РРО у разі використання покупцем розстрочки від банку «Оплата частинами», за якої кошти зараховуються на рахунок продавця від банку на наступний день (між покупцем та банком укладається кредитний договір)?

Згідно з ст. 2 Закону про РРО реєстратор розрахункових операцій призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

При цьому, розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документу щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Своєю чергою, безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді (п. 1.4 Інструкції №22).

Зважаючи на те, що за умов запитання покупець не здійснює застосування платіжної картки і, відповідно, товар видається без наявності передоплати карткою (банк надає лише гарантійний лист), а кошти надходять в безготівковій формі з рахунку банку, то така операція не є розрахунковою в розумінні визначення наведеного у Законі про РРО.

Отже, у такому випадку застосовувати РРО при проведенні такої операції не потрібно – така операція не є розрахунковою.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Торгівля

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі