Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Неправильно запрограмовано РРО: які наслідки?

ФОП (платник ІІІ групи ЄП без ПДВ) продає столове вино та іншу продукцію. Через помилку у програмуванні РРО у чеках не відображається правильна сума акцизного податку, а також помилково відображається сума ПДВ. Які наслідки? Як скласти декларацію з акцизного податку?

Щодо неправильного програмування РРО, внаслідок якого у чеках відображалася недостовірна інформація про види та ставки податків, є така думка податківцівТут вони зазначають, що у разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п. 3 Положення №13).

Таким чином, неправильне програмування РРО може трактуватися податківцями як нероздрукування чеків РРО (див. також відповідь на запитання: «Яка передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чеку, в якому відсутні обов’язкові реквізити, в тому числі акцизний податок?» у «ЗІР», підкатегорія 109.20).

Пунктом 1 ст. 17 Закону про РРО передбачено, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону, застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту не роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

  • вчинене вперше – 1 гривня;
  • за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

При цьому податківці вважають, що порушення, вчинене вперше – це лише перший чек РРО, роздрукований з порушенням. Усі інші чеки вважаються наступними порушеннями (див. відповідь на запитання: «Яким чином буде визначатися кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки, а саме: за кількістю фактично проведених перевірок або за кількістю фактично встановлених порушень під час однієї перевірки?» у «ЗІР», підкатегорія 109.20.

Виходячи з цього, слід негайно звернутися до сервісного центру для перепрограмування РРО та виправлення ситуації. Звітність з акцизного податку подається з правильними показниками щодо продажів столового вина, які в даному випадку слід розрахувати вручну.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Акциз , Алкоголь , Відповідальність , Звітність , Каса , РРО , Торгівля , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі