Для будь-яких суб’єктів господарювання на загальній системі та юросіб-«єдинників» жодних пільг у застосуванні РРО ПКУ не містить. А отже, для ФОП-«загальносистемників», як і для юросіб (незалежно від системи оподаткування), не застосовувати РРО можна лише у випадках, визначених ст. 9 та 10 Закону про РРО.
У Законі про РРО міститься дві норми, що звільняють від використання РРО:
- ст. 9 Закону про РРО, яка повністю звільняє й від використання РРО, а також РК (розрахункові книжки);
- ст. 10 Закону про РРО, яка звільняє від використання РРО, втім зобов’язує використовувати РК та КОРО.
У ст. 9 Закону про РРО немає звільнень від застосування РРО у зв’язку із наданням телекомунікаційних послуг.
Тепер щодо звільнення від РРО, яке прописано у ст. 10 Закону про РРО. Відповідно до абз. 2 п. 11 Переліку №1336, про який мова у цій статті, мають застосуватися РК та КОРО у разі надання побутових послуг на території села.
Тоді як послуги інтернету - це послуги телекомунікаційного зв’язку (див. тут), а не побутові послуги. Більше того, немає таких послуг й серед галузевого класифікатора «Класифікація послуг і продукції у сфері побутового обслуговування» (ГК 201-01-2001), затвердженого наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 19.02.2002 р. №51.
Відповідно до ст. 3 Закону про РРО СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Таким чином, юрособа на загальній системі оподаткування (а також юрособа на спрощеній системі та ФОП-«загальносистемники») зобов’язана використовувати РРО при отриманні оплати (як готівкою, так і із допомогою платіжних карток) за послуги інтернет-зв’язку як на території міста, так і села.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити