Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Надання інтернету населенню: чи застосовувати РРО юрособам та «загальникам»?

Підприємство на загальній системі оподаткування надає телекомунікаційні послуги населенню (послуги інтернету) як в сільській, так і в міській місцевості. Чи потрібен юрособам та фізособам - «загальникам» РРО для готівкових розрахунків?

Для будь-яких суб’єктів господарювання на загальній системі та юросіб-«єдинників» жодних пільг у застосуванні РРО ПКУ не містить. А отже, для ФОП-«загальносистемників», як і для юросіб (незалежно від системи оподаткування), не застосовувати РРО можна лише у випадках, визначених ст. 9 та 10 Закону про РРО.

У Законі про РРО міститься дві норми, що звільняють від використання РРО:

У ст. 9 Закону про РРО немає звільнень від застосування РРО у зв’язку із наданням телекомунікаційних послуг.

Тепер щодо звільнення від РРО, яке прописано у ст. 10 Закону про РРО. Відповідно до абз. 2 п. 11 Переліку №1336, про який мова у цій статті, мають застосуватися РК та КОРО у разі надання побутових послуг на території села.

Тоді як послуги інтернету - це послуги телекомунікаційного зв’язку (див. тут), а не побутові послуги. Більше того, немає таких послуг й серед галузевого класифікатора «Класифікація послуг і продукції у сфері побутового обслуговування» (ГК 201-01-2001), затвердженого наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 19.02.2002 р. №51.

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Таким чином, юрособа на загальній системі оподаткування (а також юрособа на спрощеній системі та ФОП-«загальносистемники») зобов’язана використовувати РРО при отриманні оплати (як готівкою, так і із допомогою платіжних карток) за послуги інтернет-зв’язку як на території міста, так і села.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Єдиний податок , Каса , Підприємці , РРО , Послуги , Готівка , Розрахункова книжка , КОРО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі