• Посилання скопійовано

Коли відбувається початок зміни РРО та як вести касову книгу в електронному вигляді?

Підприємство - медична клініка нещодавно відкрилося (клієнтів небагато). Чи можна вмикати касовий апарат не з ранку, а тільки тоді, коли прийде перший клієнт? Чи можна вести касову книгу в електронному вигляді?

Початок зміни РРО

Відповідно до п. 3 Порядку №547 зміна – це період роботи РРО від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту за період роботи одного касира. Тому РРО можна вмикати лише тоді, коли буде здійснюватися перша розрахункова операція за день.

 

Касова книга в електронному вигляді

Можливість ведення касової книги в електронній формі за допомогою комп'ютерних засобів передбачено п. 41 Положення №148 (за умови належного зберігання касових документів).

При цьому програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться касова книга, повинно забезпечувати візуальне відображення (на екрані) та роздрукування окремо кожної з двох частин аркуша касової книги:

  • вкладного аркуша касової книги;
  • звіту касира.

До записів, що здійснюються в касовій книзі в електронній формі, встановлено такі вимоги:

  • вони здійснюються на підставі відповідної інформації з касових документів (зокрема, касових ордерів);
  • мають робитися до початку наступного робочого дня (тобто із залишками на кінець попереднього дня);
  • повинні містити всі реквізити, що передбачено формою касової книги. Сторінки касової книги мають нумеруватися автоматично в порядку зростання з початку року.

При роздрукуванні «Вкладного аркуша касової книги» наприкінці місяця має автоматично роздруковуватися загальна кількість аркушів касової книги за цей місяць, а при роздрукуванні в кінці року — їх загальна кількість за рік.

Після роздрукування «Вкладного аркуша касової книги» та «Звіту касира» касир зобов'язаний перевірити правильність складання цих документів, підписати їх і передати «Звіт касира» з відповідними касовими документами до бухгалтерії під підпис у «Вкладному аркуші касової книги».

«Вкладний аркуш касової книги» протягом року зберігається касиром окремо за кожний місяць. Після закінчення календарного року (або залежно від потреби) «Вкладний аркуш касової книги» формується в підшивки в хронологічному порядку. Загальна кількість аркушів за рік засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера підприємства — юрособи, а підшивки формуються в книгу, яка скріплюється відбитком печатки підприємства (юрособи).

Після закінчення календарного року касова книга на електронних носіях має передаватися для зберігання до архіву.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»