Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Коли відбувається початок зміни РРО та як вести касову книгу в електронному вигляді?

Підприємство - медична клініка нещодавно відкрилося (клієнтів небагато). Чи можна вмикати касовий апарат не з ранку, а тільки тоді, коли прийде перший клієнт? Чи можна вести касову книгу в електронному вигляді?

Початок зміни РРО

Відповідно до п. 3 Порядку №547 зміна – це період роботи РРО від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту за період роботи одного касира. Тому РРО можна вмикати лише тоді, коли буде здійснюватися перша розрахункова операція за день.

 

Касова книга в електронному вигляді

Можливість ведення касової книги в електронній формі за допомогою комп'ютерних засобів передбачено п. 41 Положення №148 (за умови належного зберігання касових документів).

При цьому програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться касова книга, повинно забезпечувати візуальне відображення (на екрані) та роздрукування окремо кожної з двох частин аркуша касової книги:

  • вкладного аркуша касової книги;
  • звіту касира.

До записів, що здійснюються в касовій книзі в електронній формі, встановлено такі вимоги:

  • вони здійснюються на підставі відповідної інформації з касових документів (зокрема, касових ордерів);
  • мають робитися до початку наступного робочого дня (тобто із залишками на кінець попереднього дня);
  • повинні містити всі реквізити, що передбачено формою касової книги. Сторінки касової книги мають нумеруватися автоматично в порядку зростання з початку року.

При роздрукуванні «Вкладного аркуша касової книги» наприкінці місяця має автоматично роздруковуватися загальна кількість аркушів касової книги за цей місяць, а при роздрукуванні в кінці року — їх загальна кількість за рік.

Після роздрукування «Вкладного аркуша касової книги» та «Звіту касира» касир зобов'язаний перевірити правильність складання цих документів, підписати їх і передати «Звіт касира» з відповідними касовими документами до бухгалтерії під підпис у «Вкладному аркуші касової книги».

«Вкладний аркуш касової книги» протягом року зберігається касиром окремо за кожний місяць. Після закінчення календарного року (або залежно від потреби) «Вкладний аркуш касової книги» формується в підшивки в хронологічному порядку. Загальна кількість аркушів за рік засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера підприємства — юрособи, а підшивки формуються в книгу, яка скріплюється відбитком печатки підприємства (юрособи).

Після закінчення календарного року касова книга на електронних носіях має передаватися для зберігання до архіву.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Електронний документ , Каса , РРО

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі