Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібно застосовувати РРО у випадку замовлення товару через інтернет-магазин?

ФОП, платник ІІ групи ЄП, продає товари, які підлягають гарантійному обслуговуванню, через інтернет-магазин. Доставка здійснюється через «Нову пошту» накладеним платежем (кошти повертаються на розрахунковий рахунок). Чи потрібно в такому випадку застосовувати РРО?

Норми п. 296.10 ПКУ щодо незастосування РРО ФОП платниками єдиного податку не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

ДФС у Запорізькій області в ІПК від 20.09.2017 р. №1994/ІПК/8/08-01-13-09-08 повідомляє, що суб'єкти господарювання при отриманні грошових коштів від юридичних та фізичних осіб в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів у сфері торгівлі, в т. ч. продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, визначених Переліком груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, затвердженим постановою Кабміну від 16.03.2017 р. №231, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки з використанням РРО.

При реалізації складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, сплата за які проводиться з карткового рахунку споживача на картковий рахунок продавця, використання РРО є обов'язковим.

У разі проведення розрахунків між суб'єктами господарювання у безготівковій формі, а саме при переказі коштів з розрахункового рахунка суб'єкта господарювання, який отримує товари, на розрахунковий рахунок постачальника товару згідно з рахунком-фактурою, договором тощо, РРО не застосовується.

ДФС у відповіді на запитання 5 в ІПК від 11.12.2017 р. №2918/В/99-99-14-05-01-14/ІПК повідомляє, що у разі відсутності стаціонарного об'єкта – приміщення, у якому здійснюється реалізація товарів, та, відповідно, відсутності документа на право власності чи право користування таким приміщенням, у випадках доставки товару покупцю суб'єкт господарювання може використовувати портативний РРО, який реєструється у загальному порядку, та який дозволяє проводити розрахункові операції безпосередньо на місці реалізації товару чи наданні послуги (у місці проведення розрахунків).

ДФС у Сумській області в ІПК від 07.09.2017 р. №1853/ІПК/18-28-14-06 повідомляє, що РРО не застосовується у разі здійснення розрахунків у безготівковій формі виключно через банківські установи, а саме шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання (кошти перераховуються з рахунку на рахунок без використання банківських платіжних карт).

ДФС в ІПК від 18.10.2018 р. №4479/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомляє, якщо споживач замовив товар і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних систем або програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС), які належать банкам, і зарахування коштів було проведено на розрахунковий рахунок відповідно накладної, рахунку-фактури (тощо), застосування РРО є необов'язковим.

У разі, якщо товар відправляється «Новою поштою» з накладеним платежем, а кошти надходять на поточний рахунок від ТОВ «Пост Фінанс» за вирахуванням комісії, також застосовувати РРО не потрібно. 

***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , РРО , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі