• Посилання скопійовано

Застосування РРО підприємцями - «єдинниками»в аптеках з 1 січня 2019 року

Відповідно до ст. 11 Закону про РРО термін переведення суб’єктів господарювання на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі встановлюється Урядом. За останніми змінами аптеки ФОП повинні застосовувати РРО. Яку кінцеву дату встановлення РРО в аптеках встановив Уряд?

З 1 січня 2019 року фізособи підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення, зобов'язані використовувати РРО незалежно від обсягу доходу.

Відповідні зміни передбачені Законом №2628-VIII, який набере чинності 1 січня 2019 року.

Так, абзац 4 п. 296.10 ПКУ, який зобов'язує використовувати РРО «єдинників», які здійснюють реалізацію технічно складаних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, буде доповнено словами: «а також лікарських засобів та виробів медичного призначення». Це означає, що з 1 січня 2019 р. всі ФОП - платники єдиного податку, які продають лікарські засоби та вироби медичного призначення, мають використовувати РРО незалежно від обсягу доходу.

Крім того, відповідні зміни буде внесено до Закону про РРО. При цьому зазначено, що вироби медичного призначення (медичні вироби) - це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

Нашу новину про це читайте тут>>

У ст. 11 Закону про РРО визначено, що терміни  переведення суб'єктів господарювання на облік  розрахункових  операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із     застосуванням    РРО встановлюються    Кабміном   за   поданням центральних  органів  виконавчої влади, що забезпечують формування державної  економічної,   формування   та   реалізації  державної податкової і митної політики, та НБУ. Тут йдеться про терміни поступового переведення суб’єктів господарювання на застосування РРО у зв’язку з прийняттям самого Закону про РРО. Ці терміни були визначені постановою Кабміну №121. До теперішніх змін норми ст. 11 Закону про РРО не мають відношення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024387
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202443
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 409
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202497
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484