• Посилання скопійовано

Застосування РРО підприємцями - «єдинниками»в аптеках з 1 січня 2019 року

Відповідно до ст. 11 Закону про РРО термін переведення суб’єктів господарювання на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі встановлюється Урядом. За останніми змінами аптеки ФОП повинні застосовувати РРО. Яку кінцеву дату встановлення РРО в аптеках встановив Уряд?

З 1 січня 2019 року фізособи підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення, зобов'язані використовувати РРО незалежно від обсягу доходу.

Відповідні зміни передбачені Законом №2628-VIII, який набере чинності 1 січня 2019 року.

Так, абзац 4 п. 296.10 ПКУ, який зобов'язує використовувати РРО «єдинників», які здійснюють реалізацію технічно складаних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, буде доповнено словами: «а також лікарських засобів та виробів медичного призначення». Це означає, що з 1 січня 2019 р. всі ФОП - платники єдиного податку, які продають лікарські засоби та вироби медичного призначення, мають використовувати РРО незалежно від обсягу доходу.

Крім того, відповідні зміни буде внесено до Закону про РРО. При цьому зазначено, що вироби медичного призначення (медичні вироби) - це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

Нашу новину про це читайте тут>>

У ст. 11 Закону про РРО визначено, що терміни  переведення суб'єктів господарювання на облік  розрахункових  операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із     застосуванням    РРО встановлюються    Кабміном   за   поданням центральних  органів  виконавчої влади, що забезпечують формування державної  економічної,   формування   та   реалізації  державної податкової і митної політики, та НБУ. Тут йдеться про терміни поступового переведення суб’єктів господарювання на застосування РРО у зв’язку з прийняттям самого Закону про РРО. Ці терміни були визначені постановою Кабміну №121. До теперішніх змін норми ст. 11 Закону про РРО не мають відношення.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202518
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 7051
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202543
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025840
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202573