Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

При здійсненні безготівкових розрахунків через установи банку РРО не застосовується

ФОП (платник ІІ групи ЄП) отримає оплату за послуги виключно безготівково на рахунок в банку. Чи потрібно застосовувати РРО при досягненні доходу у розмірі 1 млн грн? Яке обмеження щодо доходу встановлено до платників ЄП ІІ групи? Як підтвердити наявність лише безготівкових розрахунків?

Пунктом 12 ст. 9 Закону про РРО встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

При цьому самі податківці неодноразово зазначали (зокрема, тут та тут), що при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується.

Слід зазначити, що їх думка щодо цього не змінюється.

Своєю чергою, платнику податків не потрібно будь-яким чином підтверджувати те, що він отримує грошові кошти лише за безготівковим розрахунком. Достатньо буде наявності банківської виписки, у якій будуть зазначені відповідні надходження, які повинні відповідати сумам, зазначеним у Книзі обліку доходів.

Зверніть увагу! Пункт 291.4 ПКУ не стосується використання РРО, а визначає лише умови перебування на певній групі платника єдиного податку.

Зокрема, згідно з пп. 291.4 ПКУ для платників ІІ групи встановлено такі обмеження:

  • кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Отже, платник єдиного податку ІІ групи може отримувати дохід у розмірі, що не перевищує 1500000 гривень протягом календарного року.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Каса , РРО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі