Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібно при поверненні коштів готівкою застосовувати РРО?

Підприємець, платник ЄП ІІ групи, з обсягом доходу за рік більше 1 млн грн, отримав на рахунок помилковий платіж за надання послуг від фізособи. Послуги надаватися не будуть. Повернути платіж безготівково немає змоги через відсутність у підприємця рахунку в банку. Чи можна повернути платіж готівкою без застосування РРО?

Згідно з п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються, зокрема, платниками ЄП ІІ групи незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. 

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника ЄП.

Тобто, при єдиноразовому досягненні обсягу доходу понад 1 млн грн протягом календарного року, при здійсненні розрахункових операцій РРО необхідно застосовувати не залежно від обсягу доходу в наступних календарних роках.

Відповідно до визначення наведеного у ст. 2 Закону про РРО розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).

Отже, зважаючи на те, що підприємець вже досяг обсягу в 1 млн грн, то у випадку, якщо підприємець буде повертати кошти ФО готівкою, він буде зобов’язаний застосовувати РРО при такому поверненні. При цьому, у разі встановлення факту проведення розрахункової операції без застосовування РРО передбачено таку відповідальність:

  • вчинене вперше правопорушення - штраф 1 гривня; 
  • за кожне наступне вчинене порушення - 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Таким чином, можливим способом повернути покупцю кошти без застосування РРО є здійснення такого повернення у безготівковій формі. Для цього покупцю варто відкрити банківський рахунок. Крім цього, повернення коштів покупцю також можливе шляхом надсилання йому поштового переказу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
2 група ЄП , Доходи , Єдиний податок , Каса , РРО , Готівка

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі