З 01.06.2018 р. Постанову №148 було доповнено п. 1-1, відповідно до якого суб'єкти господарювання мають право до 30.06.2018 р. (включно) використовувати в своїй діяльності форми касових документів, зокрема касової книги, що установлені Положенням №637.
Норми цього пункту також поширюються на період з 05.01 по 31.05.2018 р. Пояснімо.
Порядок ведення касової книги та обов'язки касира викладено у розд. IV Положення №148. В п. 39 Положення №148 зазначено, що установи/підприємства відображають у касовій книзі всі надходження і видачу готівки в національній валюті (додаток 5).
Кожна юридична особа, що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).
Виправлення в касовій книзі не допускаються. Зроблені виправлення підписуються касиром, а також головним бухгалтером або особою, яка його заміщує.
Чинним законодавством не передбачено переписування касової книги, яка за формою та змістом відтворює касову книгу в паперовому вигляді.
Докладніше про це див. тут>>
На виконання норм п.35 Положення №148 касові документи після складання касиром звіту та його оброблення комплектуються в хронологічному порядку, нумеруються, формуються в справи відповідно до номенклатури справ та зберігаються відповідно до законодавства України відповідальною особою, на яку керівником покладено обов'язок щодо їх зберігання.
Касові документи виносяться з приміщення установи/підприємства тільки за письмовим дозволом керівника або головного бухгалтера. До кінця робочого дня такі документи обов'язково повинні бути повернуті до приміщення установи/підприємства.
На це звертає увагу Нацбанк у листах від 12.06.2018 р. №50-0007/32326 та від 14.06.2018 р. №50-0007/32822.
У п. 6.1 Положення №88 також передбачено, що первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські та інші звітності підлягають обов'язковій передачі до архіву.
Ці документи та облікові регістри до передачі їх до архіву підприємства, установи повинні зберігатися в бухгалтерській службі у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером.
За порушення законодавства з фінансових питань, зокрема, відсутність бухгалтерського обліку або ведення його з порушенням установленого порядку статтею 164-2 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 8 до 15 н.м.д.г. (від 136 до 255 грн).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись