Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Ведення каси на підприємстві: якими нормативними документами керуватися?

Якими нормативними документами керуватись при здійсненні операцій через касу підприємства (ТОВ, загальна система)?

З 05.01.2018 р. основним документом, що здійснює регулювання касової дисципліни є Положення №148 «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні». Варто зазначити, що даним положенням також було прийнято нові форми касових документів, зокрема:

Пунктом 12 Розділу ІІ Положення №148 передбачено, що підприємство повинно розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі, який не суперечить вимогам положення та іншого законодавства.

Про ці документи ми детально писали тут. А з загальним оглядом Положення №148 та роз’яснення деяких його нюансів можна ознайомитись тут>>

Окрім цього варто звернути увагу, що реалізація товарів/послуг юрособою на загальній системі оподаткування за готівку призведе до необхідності встановлення РРО. Використання РРО регулюється Законом про РРО.

Щодо штрафів за порушення ведення готівкових операцій, то вони встановлені Указом Президента №436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , Готівка , Первинні документи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі