• Посилання скопійовано

Підприємець - «єдинник» отримує кошти на розрахунковий рахунок: чи потрібен РРО?

ФОП на ІІ групі ЄП отримує кошти за товар на розрахунковий рахунок з рахунків 2902 (транзитний рахунок банку), 2600 (р/р ФОП), 2620 (поточний рахунок фізосіб). КВЕД - Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення. Чи може ФОП вважати такі розрахунки безготівковими і здійснювати оборот до 1,5 млн грн без застосування РРО?

Згідно з абз. 4 ст. 2 Закону про РРО розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений покупцем товар (ненадану послугу). У разі застосування банківської платіжної картки розрахунковою операцією вважають оформлення відповідного розрахункового документа про оплату у безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів про перерахування коштів у банк покупця.

ДФСУ в роз'ясненні зауважує, що до безготівкових розрахунків відноситься:

  • перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів;
  • перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, внесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. 

Проте, якщо розрахунки проводяться у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо в місці реалізації товару, то застосування РРО є обов'язковим.

Таким чином, якщо ФОП на єдиному податку будет отримувати кошти виключно на розрахунковий рахунок з інших розрахункових рахунків (зокрема і  карткових, але при цьому не застосовуючи банківський еквайринг (приймання платіжних карток за місцем здійснення розрахунків за допомогою POS-терміналу), такі розрахунки будуть безготівковими, вони не відповідатимуть визначенню розрахункової операції, тож використовувати РРО при цьому не потрібно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»