Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Які податки сплачувати з надання доступу до відеозаписів нерезидента?

ФОП – платник ІІІ групи ЄП без ПДВ на своєму сайті планує продавати запис майстер-класу нерезидента. Розглядається схема або через договір комісії, або через ліцензійний договір. Які податки має сплатити ФОП під час виплати доходу нерезиденту за договором комісії та ліцензійним договором? Чи потрібно сплачувати ПДВ?

Податок на доходи нерезидентів

Оподаткування доходів нерезидентів, із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними пп. 141.4 ПКУ.

Для цілей цього пункту такими доходами є, зокрема, роялті та комісійна або агентська винагорода, отримана від резидентів – пп. «в»  та «з» пп. 141.4.1 ПКУ.

Відповідно до пп. 14.1.225 ПКУроялті – це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інші аудіовізуальні твори, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Не вважаються роялті платежі, отримані:

  • як винагорода за використання комп’ютерної програми, якщо умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання "кінцевим споживачем");
  • за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра);
  • за придбання речей (у тому числі носіїв інформації), в яких втілені або на яких містяться об’єкти права інтелектуальної власності, визначені в абзаці першому цього підпункту, у користування, володіння та/або розпорядження особи;
  • за передачу прав на об’єкти права інтелектуальної власності, якщо умови передачі прав на об’єкт права інтелектуальної власності надають право особі, яка отримує такі права, продати або здійснити відчуження в інший спосіб права інтелектуальної власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), крім випадків, коли таке оприлюднення (розголошення) є обов’язковим згідно із законодавством України;
  • за передачу права на розповсюдження примірників програмної продукції без права на їх відтворення або якщо їх відтворення обмежено використанням кінцевим споживачем.

Отже, якщо платіж за ліцензійним договором буде відповідати поняттю роялті, він буде оподатковуватись відповідно до пп. 141.4 ПКУ. ФОП зобов’язаний утримувати цей податок за рахунок доходів нерезидента. Також ФОП повинен подавати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіна від 20.10.2015 р. №897. Більш докладно - тут.

Роялті та комісійна винагорода оподатковуються за ставкою 15%. Докладно про нарахування та сплату податку на доходи нерезидентів читайте у нашій аналітиці.

Про застосування міжнародних конвенцій при оподаткуванні доходів нерезидентів читайте тут.

 

ПДВ

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ (пп. «б» пп. 185.1 ПКУ).

Пунктом 186.4 ПКУ визначено, що місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пп. 186.2 і 186.3 ПКУ.  Послуги комісії з надання доступу до записів нерезидента не належать до цих операцій, тому місце їх надання буде місце реєстрації ФОП на митній території України. Це означає, що ці послуги оподатковуються ПДВ на загальних підставах.

Платежі роялті не є об’єктом оподаткування ПДВ згідно з пп. 196.1.6 ПКУ.

Оскільки ФОП є платником ЄП ІІІ групи без ПДВ, то він і не сплачує ПДВ як неплатник цього податку. ПДВ на послуги від нерезидента тут не виникає, оскільки навпаки – послуги надає ФОП-резидент нерезиденту.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Нерезиденти , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі