Дійсно, згідно з пп. 1 пп. 292.1 ПКУ доходом фізособи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізособою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її господарській діяльності.
Водночас, відповідно до пп. 164.2.1 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді зарплати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).
Тобто до доходу підприємця - «єдинника» потрапляє саме сума отриманих коштів, що надходить саме для здійснення підприємницької діяльності фізособою як підприємцем. А дохід у вигляді зарплати включається до доходу фізособи за пп. 164.2.1 ПКУ.
Таким чином, кошти у вигляді зарплати вважаються отриманими саме як фізособою, а не фізособою-підприємцем із відповідним їх оподаткування податковим агентом (роботодавцем) при їх виплаті/нарахуванні. Таким чином, включати суму зарплати ще й до доходу фізособи - підприємця не потрібно, оскільки такий дохід отримано саме фізособою від виконання трудових обов’язків як найманого працівника, а не від вільної підприємницької діяльності із відповідним оподаткуванням.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись