Відповідно до ст. 269, 270 ПКУ платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Зокрема, юрособи – платники ЄП звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку ІІІ груп для провадження госпдіяльності (пп. 4 п. 297.1 ПКУ).
При цьому, якщо під час здійснення юрособою госпдіяльності земельні ділянки використовувалися для провадження такої діяльності, і юрособа звільнялася від сплати земельного податку за ці земельні ділянки відповідно до пп. 4 п. 297.1 ПКУ, то у разі тимчасового припинення госп діяльності на юрособу також розповсюджується норма пп. 4 п. 297.1 ПКУ.
Зверніть увагу, якщо "єдинник" надає земельну ділянку в оренду, то податківці продовжують наполягати на тому, що для отримання звільнення від сплати земельного податку договором оренди повинно бути передбачено не тільки оренда самої нерухомості, а й земельної ділянки, яка пов’язана з такою нерухомістю.
Отже, "єдинник" ІІІ групи, який використовує земельну ділянку у госпдіяльності (за виключенням надання в оренду лише нерухомості, яка розміщена на ній) звільняється від сплати податку на нерухомість в частині земельного податку, а також подання декларації з земельного податку.
Також зауважимо, що юрособи – платники єдиного податку, які мають підстави для звільнення від сплати земельного податку відповідно до пп. 4 п. 297.1 ПКУ, за земельні ділянки, що зареєстровані у визначеному законодавством порядку у державному реєстрі, не подають до контролюючих органів податкову декларацію з плати за землю та звіт про суми податкових пільг щодо сплати земельного податку (роз’яснення податківців - тут).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись