В обох випадках підставою для нарахування податків є право власності на таку нерухомість або землю. Зверніть увагу, суб’єктом сплати податків (платником) згідно з пп. 266.1.1 ПКУ та пп. 269.1.1 ПКУ є фізособа а не фізособа-підприємець. Адже право власності на нерухомість наразі реєструється на фізособу і отримання або припинення статусу підприємця на обов’язок зі сплати податку на майно не впливають.
Основні вимоги до витрат підприємця на загальній системі оподаткування полягають у тому, що такі суми повинні бути підтверджені документально та пов'язані з господарською діяльністю підприємця. Враховуючи, що госпдіяльністю підприємця є надання нерухомості в оренду, дійсно виникає спокуса відобразити сплачені суми податків у складі підприємницьких витрат.
Але перелік витрат, які підприємець на загальній системі включає до складу витрат (таким чином зменшується база для оподаткування ПДФО), встановлено п. 177.4 ПКУ. І цей перелік не містить сплачених податків.
На жаль, п. 177.4 ПКУ передбачає виключний перелік витрат, які підприємець має право врахувати при визначенні об’єкту оподаткування (додатково це підтверджують податківці у підкатегорії 104.05). Спробувати розширити цей перелік самостійно не можна.
Щодо орендної плати за об’єкти нерухомості, яка сплачується до бюджету і входить до плати за майно, податківці у листі від 21.04.2015 р. №3701/М/99-99-17-02-02-14 зазначали: оскільки така орендна плата є обов'язковим платежем, який справляється у формі загальнодержавного податку, ця сума не включається до витрат підприємницької діяльності.
Отже, підприємець на загальній системі оподаткування не має право включити до складу своїх витрат суму сплачених податків за майно.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись