• Посилання скопійовано

Посадочный документ подтверждает право на налоговые расходы работодателя

Является ли распечатанный посадочный документ расчетным документом? Может ли предприятие отразить такие затраты в налоговом учете, если других документов, кроме посадочного документа, работник предприятия не предъявил?

Вопрос этот до конца не урегулирован НКУ на данный момент, поэтому выбор остается за работодателем. 

Согласно ст. 2 Закона Украины «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг»  N 265/95-ВР от 06.07.1995 г.: «розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну». 


 

А согласно п. 1.7 Правил перевозки пассажиров, багажа, грузобагажа и почты железнодорожным транспортом Украины, утвержденных приказом Минтранса Украины от 27.12.2006 г.: «проїзний   документ   -  документ  установленого  зразка,  що посвідчує  право  пасажира  на проїзд залізничним транспортом та є договором  на  перевезення,  оформляється  на  відповідному бланку проїзного  документа  чи  може  бути  сформований  в  електронному вигляді». 

Форма посадочного документа утверждена на данный момент приложениями 12-13 Порядка оформления расчетных и отчетных документов при осуществлении  продажи проездных и перевозных документов на железнодорожном транспорте, утвержденного приказом Министерства инфраструктуры Украины и Миндоходов Украины от 30.05.2013 г. № 331/137. В п. 5.6 указанного Порядка сказано, что «посадочний документ, перевізний документ, документ на повернення та документ на послуги, роздруковані на паперовому носії, є розрахунковими документами (транспортними квитками)». 

На сайте Укрзалізниці на данный момент размещены бланки документов, которые оформляются при приобретении электронных билетов (онлайн) http://booking.uz.gov.ua/ru/result/example/

В их числе есть и посадочный документ, на котором указывается, что такой документ:

- дает право на проезд железнодорожным транспортом; 

- является расчетным документом, т.е. подтверждает проведенные покупателем расчеты за проезд. 

При этом, не смотря на то, что на той же странице сайта указаны и правила оформления таких документов: перед поездкой необходимо предоставить бланк заказа в любую автоматизированную железнодорожную билетную кассу на территории Украины и распечатать проездные и перевозочные документы до отправления поезда, законодательно установлено иное. Согласно п. 8.6 указанного выше Порядка,  «електронний проїзний і перевізний документ, візуальна форма якого у вигляді відповідного посадочного документа і перевізного документа роздруковується самостійно пасажиром, чи зберігається ним як сукупність електронних даних (на смартфоні, планшеті тощо), або роздруковується квитковим касиром у квитковій касі».

Соответствующие изменения были внесены и в п. 12 Инструкции о служебных командировках в пределах Украины и за рубеж, утвержденной приказом МФУ от 13.03.1998 г. № 59, где с 30.08.2013 г. сказано: «у   разі   використання   електронного  проїзного/перевізного документа  на  поїзд  підставою  для  відшкодування витрат на його придбання є роздрукований на паперовому носії посадочний документ (у  разі  перевезення  багажу  - роздрукований на паперовому носії перевізний  документ; у разі окремого замовлення послуги (зокрема, послуги  з  користування комплектом постільних речей, резервування місць) - роздрукований  на  паперовому носії документ на послуги)». 

В то же время в пп. 140.1.7 НКУ на данный момент сказано, что: «витрати можуть бути включені до складу витрат платника податку лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона та документа про сплату за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхових полісів тощо». Т.е., с одной стороны, прямо не указывается, что посадочный документ подтверждает право на налоговые расходы работодателя, направившего работника в командировку. С другой стороны, как указано выше, такой проездной документ оформляется по образцам, установленным законодательством, является проездным и расчетным документом (т.е. документом про оплату проезда в транспорте), да и из самой нормы видно, что указанный в ней перечень не является окончательным. 

Поэтому, с точки зрения автора, на оба заданных вопроса можно ответить утвердительно.   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»