Главная Все консультации Налогообложение НДС

Реклама на ТікТок: ПДВ та податок на репатріацію в підприємця – «єдинника»

ФОП на ІІІ групі ЄП (5%) оплатив за рекламні послуги ТікТок (нерезиденту) 1000 доларів (за курсом НБУ - 26726,40 грн). Чи потрібно сплачувати 20% ПДВ (5345,28 грн) та 20% податку на репатріацію (26726,4*100/100-20=33408*20%=6681,60 грн)?

ПДВ

Згідно з пп. «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. Відповідно до ст. 186 ПКУ. місцем постачання рекламних послуг вважається місце, у якому одержувач послуг (рекламодавець) зареєстрований суб’єктом господарювання (пп. «б» п. 186.3 ПКУ).

Пунктом 208.2 ПКУ передбачено, що отримувач послуг, які постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою (20%) на базу оподаткування, визначену згідно з пп. 190.1 ПКУ.

Тобто для послуг, що постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування ПДВ є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком ПДВ, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства, за валютним (обмінним) курсом НБУ на дату виникнення податкових зобов'язань. При цьому отримувач послуг – платник ПДВ у порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту у встановленому порядку.

Оскільки підприємець перебуває на єдиному податку 5% та не є платником ПДВ, то  оплативши рекламні послуги, він стає податковим агентом і повинен сплатити 20% ПДВ від договірної вартості послуг (п. 190.2 ПКУ), навіть якщо такий підприємець не зареєстрований платником ПДВ (ст. 208.4 ПКУ).

Така думка зазначена у листі ДФС №6312/6/99-99-15-02-02-15.

Тобто ФОП – неплатнику ПДВ складати й реєструвати податкову накладну не треба. Але потрібно буде заповнювати та подавати Розрахунок податкових зобов'язань, за формою визначеною наказом Мінфіну №21.

Подається розрахунок лише за місяці, коли отримували послуги від нерезидента, в електронному вигляді до податкової за місцем реєстрації протягом 20 календарних днів після закінчення звітного місяця.

Сплчується ПДВ протягом 10 днів після граничного строку подання розрахунку.

 

Податок на репатріацію

Згідно з пп. 141.4.6 ПКУ резиденти, у тому числі фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, або суб’єкти господарювання (юридичні особи чи фізичні особи - підприємці), які обрали спрощену систему оподаткування, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20 відсотків суми таких виплат за власний рахунок.

Суму доходу, з якої належить платити податок, визначають за курсом НБУ, діючим на дату виплати такого доходу. Сплатити податок треба одночасно з виплатою доходу нерезиденту (пп. 141.4.2 ПКУ).

Правила міжнародних договорів про запобігання подвійного оподаткування щодо повного/часткового звільнення від податків доходів нерезидентів із джерелом походження в Україні не застосовуються, оскільки податок резидент сплачує за свій рахунок.

Таким чином, ФОП ЄП 3 група 5% повинен сплатити сплатити ПДВ у розмірі 20% (5345,28 грн = 26726,40 грн х 20%) за розміщення реклами на ТікТок, незважаючи на те, що не є платником ПДВ, а також податок на репатріацію у розмірі 20% (5345,28 грн = 26726,40 грн х 20%). 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Реклама , Услуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме