• Посилання скопійовано

Виправлення помилкового РК до ПН

Складено ПН на помилково перераховані кошти. Через 2 тижні, 23.03.21 р., кошти повернуто. Складено РК, але неправильно вказано дату РК - 31.03.2021 р. замість 23.03.2021 р. Як виправити помилку?

Відповідно до п. 21 Порядку № 1307:

  • порядок складання РК та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН;
  • не допускається виправлення даних щодо дати складання ПН та її порядкового номера.

Тобто, виправити помилку в даті РК не можна.

Поряд з цим, постачальник має право зменшити суму ПЗ лише після реєстрації в ЄРПН РК до ПН (пп. 192.1.1 ПКУ).

Окрім того, наприклад, в ІПК ДПСУ від 24.10.2019 р. № 981/6/99-00-07-03-02-15/ІПК додатково зазначено, що окрім реєстрації в ЄРПН РК має бути належним чином складений. Тобто він повинен бути в тому числі з правильною датою складання. Якщо ж РК складено з помилковою датою, зменшити на його підставі ПЗ з ПДВ постачальник не може.

В цій ІПК також зазначено, що внаслідок виписування РК з помилковою датою ПН була обнулена. А тому виправити такий РК складанням іншого РК неможливо, тому що РК складається не до іншого РК, а до ПН. Але ж скласти РК до ПН в цій ситуації неможливо, тому що ПН вже обнулена.

Звісно, що постачальник може спробувати зменшити ПЗ з ПДВ на підставі РК з помилковою датою. А якщо при перевірці податкова зафіксує порушення і збільшить податкове зобов’язання, спробувати оскаржувати це рішення, навіть і в суді. Щоправда, яким буде рішення суду, ми сказати не можемо. У всякому разі, іншого варіанту вирішення питання по справедливості в ситуації, яку ми розглядаємо, не видно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243221
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024219