Главная Все консультации Налогообложение НДС

Виправлення помилкового РК до ПН

Складено ПН на помилково перераховані кошти. Через 2 тижні, 23.03.21 р., кошти повернуто. Складено РК, але неправильно вказано дату РК - 31.03.2021 р. замість 23.03.2021 р. Як виправити помилку?

Відповідно до п. 21 Порядку № 1307:

  • порядок складання РК та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН;
  • не допускається виправлення даних щодо дати складання ПН та її порядкового номера.

Тобто, виправити помилку в даті РК не можна.

Поряд з цим, постачальник має право зменшити суму ПЗ лише після реєстрації в ЄРПН РК до ПН (пп. 192.1.1 ПКУ).

Окрім того, наприклад, в ІПК ДПСУ від 24.10.2019 р. № 981/6/99-00-07-03-02-15/ІПК додатково зазначено, що окрім реєстрації в ЄРПН РК має бути належним чином складений. Тобто він повинен бути в тому числі з правильною датою складання. Якщо ж РК складено з помилковою датою, зменшити на його підставі ПЗ з ПДВ постачальник не може.

В цій ІПК також зазначено, що внаслідок виписування РК з помилковою датою ПН була обнулена. А тому виправити такий РК складанням іншого РК неможливо, тому що РК складається не до іншого РК, а до ПН. Але ж скласти РК до ПН в цій ситуації неможливо, тому що ПН вже обнулена.

Звісно, що постачальник може спробувати зменшити ПЗ з ПДВ на підставі РК з помилковою датою. А якщо при перевірці податкова зафіксує порушення і збільшить податкове зобов’язання, спробувати оскаржувати це рішення, навіть і в суді. Щоправда, яким буде рішення суду, ми сказати не можемо. У всякому разі, іншого варіанту вирішення питання по справедливості в ситуації, яку ми розглядаємо, не видно.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Налоговая накладная

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме