Главная Все консультации Налогообложение НДС

Міжнародне перевезення з Німеччини в Україну: що з ПДВ?

ТОВ - платник ПДВ виконало автотранспортну послугу з міжнародного перевезення з Німеччіни в Україну для нерезидента. Яку ставку ПДВ застосувати і як складати ПН?

Відповідно до пп. «а» пп. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою ПДВ оподатковуються послуги з  міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

При цьому не береться до уваги місце надання таких послуг, адже послуги з перевезення не визначені у ст. 186 ПКУ – в ній йдеться лише про транспортно-експедиторські послуги (пп. «ж» пп. 186.3 ПКУ). Тобто для застосування нульової ставки ПДВ важлива сама суть операції, а не місце її здійснення.

Під єдиним міжнародним перевізним документом маються на увазі документи, складені мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту. Такими документами можуть бути:

 • авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);
 • міжнародна автомобільна накладна (CMR);
 • накладна СМГС (накладна УМВС);
 • коносамент (Bill of Lading);
 • накладна ЦІМ (CIM);
 • вантажна відомість (Cargo Manifest);
 • інші документи, визначені законами України.

Законодавством не передбачено оформлення міжнародного перевезення різними документами, в залежності від відрізка маршруту.  Додатково див. тут. 

У цій консультації ми розглядали міжнародне перевезення за межами митної території України, коли маршрут перевезення повністю знаходиться за межами території України. Знову ж  таки, в  ІПК від 13.07.2017 р. №1171/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зазначають, що нульова ставка ПДВ, визначена пп. 195.1.3 ПКУ, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів за всім маршрутом перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. А тут ми розглядали міжнародне перевезення з-за кордону в Україну.

Отже, в даному міжнародне перевезення для нерезидента з Німеччини в Україну оподатковується за нульовою ставкою.

Особливості оформлення ПН при міжнародних перевезеннях із застосуванням ставки 0%, якщо замовник – нерезидент, і він не є платником ПДВ:

 • У графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться позначка «х» та зазначається тип причини 02;
 • У графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник»;
 • У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000»;
 • Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється;
 • У розділі Б у графі 8 зазначається код ставки 0 % для операцій із постачання товарів на митній території України  – 902; 
 • У графі 10 розділу Б, у рядках І та VIІІ розділу А – загальний обсяг постачання за ставкою 0 %;
 • Графа 11 розділу Б не заповнюється.

Операції з міжнародного перевезення за нульовою ставкою ПДВ відображаються у рядку 3 декларації з ПДВ, колонка А.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Автотранспорт , Нерезиденты , НДС , Услуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме