• Посилання скопійовано

Міжнародне перевезення з Німеччини в Україну: що з ПДВ?

ТОВ - платник ПДВ виконало автотранспортну послугу з міжнародного перевезення з Німеччіни в Україну для нерезидента. Яку ставку ПДВ застосувати і як складати ПН?

Відповідно до пп. «а» пп. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою ПДВ оподатковуються послуги з  міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

При цьому не береться до уваги місце надання таких послуг, адже послуги з перевезення не визначені у ст. 186 ПКУ – в ній йдеться лише про транспортно-експедиторські послуги (пп. «ж» пп. 186.3 ПКУ). Тобто для застосування нульової ставки ПДВ важлива сама суть операції, а не місце її здійснення.

Під єдиним міжнародним перевізним документом маються на увазі документи, складені мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту. Такими документами можуть бути:

  • авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);
  • міжнародна автомобільна накладна (CMR);
  • накладна СМГС (накладна УМВС);
  • коносамент (Bill of Lading);
  • накладна ЦІМ (CIM);
  • вантажна відомість (Cargo Manifest);
  • інші документи, визначені законами України.

Законодавством не передбачено оформлення міжнародного перевезення різними документами, в залежності від відрізка маршруту.  Додатково див. тут. 

У цій консультації ми розглядали міжнародне перевезення за межами митної території України, коли маршрут перевезення повністю знаходиться за межами території України. Знову ж  таки, в  ІПК від 13.07.2017 р. №1171/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зазначають, що нульова ставка ПДВ, визначена пп. 195.1.3 ПКУ, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів за всім маршрутом перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. А тут ми розглядали міжнародне перевезення з-за кордону в Україну.

Отже, в даному міжнародне перевезення для нерезидента з Німеччини в Україну оподатковується за нульовою ставкою.

Особливості оформлення ПН при міжнародних перевезеннях із застосуванням ставки 0%, якщо замовник – нерезидент, і він не є платником ПДВ:

  • У графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться позначка «х» та зазначається тип причини 02;
  • У графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник»;
  • У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000»;
  • Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється;
  • У розділі Б у графі 8 зазначається код ставки 0 % для операцій із постачання товарів на митній території України  – 902; 
  • У графі 10 розділу Б, у рядках І та VIІІ розділу А – загальний обсяг постачання за ставкою 0 %;
  • Графа 11 розділу Б не заповнюється.

Операції з міжнародного перевезення за нульовою ставкою ПДВ відображаються у рядку 3 декларації з ПДВ, колонка А.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    Сьогодні 11:1194
  • Особливості ПДВ в разі оплати фізособою за послуги, надані бюджетній установі
    Фізособа – працівник бюджетної установи оплатила зі свого особистого банківського рахунку на рахунок ТОВ (платник ПДВ) за послуги у сфері інформатизації за укладеним із даною установою та ТОВ договору про надання послуг. Як провести даний платіж в бухобліку? Як нарахувати ПДВ, якщо є виписаний рахунок і акт про надання послуг, а оплата надійшла не з бюджетного рахунку?
    12.04.202424
  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024601
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202464
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.20241471