• Посилання скопійовано

Міжнародне перевезення за СМR оподатковується ПДВ за ставкою 0%

Підприємство імпортує та перепродає добрива покупцям – резидентам. Перевезення товару від іноземного виробника до покупця оформляється СМR. Перевізник оподатковує всю вартість перевезення за ставкою ПДВ 0%. Чи не потрібно розділяти вартість перевезення від кордону до покупця та оподатковувати її за ставкою 20%?

Запитання:

Підприємство імпортує та перепродає добрива покупцям – резидентам. Доставка товару проводиться перевізником-резидентом. Виникають ситуації, коли імпортований товар (після розмитнення) відразу відвозиться до покупця транзитом, не заходячи на склад. На перевезення товару оформлена СМR, де зазначається юрадреса постачальника-нерезидента, юрадреса підприємства-імпортера та місце поставки товару – назва підприємства-імпортера. У акті на перевезення товару, який надає перевізник, вказано, що автоперевезення відбулося від юрадреси постачальника-нерезидента до юрадреси покупця – резидента. Ставка ПДВ – 0%. Чи правомірно перевізник складає  документи з ставкою ПДВ 0% на перевезення від складу нерезидента до покупця? Можливо частину вартості перевезення від місця розмитнення товару до покупця потрібно оподатковувати за ставкою 20%?

 

Відповідь:

 

Відповідно до пп. "а" пп. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковується ПДВ постачання таких послуг, як міжнародні перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Відповідно до ст. 9 Закону "Про транспортно-експедиторську діяльність" перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні. Зокрема, таким документом  є міжнародна автомобільна накладна (CMR). Щодо цього див. ІПК ДФСУ від 05.07.2017 р. №993/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Щодо того, яким саме має бути такий єдиний міжнародний перевізний документ, дивіться, наприклад, лист ДПСУ  від 11.01.2013 р. №247/5/15-3416.

Отже, вартість всього перевезення від постачальника-нерезидента до кінцевого пункту – покупця, яке оформлене єдиним міжнародним перевізним документом (CMR), оподатковується ПДВ за ставкою 0%.

Також читайте роз'яснення податківців щодо оподаткування міжнародних перевезень.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковується ПДВ під час воєнного стану?
    Як на період дії воєнного стану оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення?
    Сьогодні 12:023
  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202524
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202521
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202527
  • Розблокування РК на зменшення після спливу строку
    Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ заблоковано. Продавець пропустив 365-денний термін для подання пояснень на розблокування. Які наслідки неподання документів та чи можна розблокувати такий РК після спливу встановленого строку?
    10.07.202540