Главная Все консультации Налогообложение НДС

Оплата послуг «Booking» з корпоративної картки: які наслідки з ПДВ?

Корпоративною карткою держатель картки оплатив послуги «Booking». Чи є це імпортом послуг для підприємства? Що є базою нарахування ПДВ і як його оплатити? Чи достатньо в обліковій політиці прописати пункт про віднесення витрат за роздруківкою квитанції з сайту?

По-перше, «Booking» - нерезидент надає послугу з розміщення на платформі інформації про номери (на підставі Угоди про використання онлайн-платформи для бронювання), а не послуги бронювання (посередницькі послуги) чи реклами, як може здатися на перший погляд.

По-друге, послуги з розміщення на платформі Booking.com інформації про номери є послугами з надання інформації, місце постачання яких визначають за пп. «в» пп. 186.3 ПКУ. Місцем постачання послуг з розміщення інформації на веб-порталах є місце реєстрації одержувача. У даному  випадку - це митна територія України, тому операція підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.

Оскільки «Booking» є нерезидентом (Нідерланди), не зареєстрованим в Україні, то отримувач послуг як агент повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до ст. 208 ПКУ, а також пп. 180.2 ПКУ.

Відповідно до пп. 190.2 ПКУ для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком ПДВ, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства. Визначена вартість перераховується в національну валюту за валютним (обмінним) курсом НБУ на дату виникнення податкових зобов'язань. У разі отримання послуг від нерезидентів без їх оплати база оподаткування визначається, виходячи із звичайних цін на такі послуги без урахування податку.

Тобто базою оподаткування є сама вартість послуг «Booking», а ПДВ нараховується на неї «зверху».

По-третє, для підтвердження витрачання грошових коштів суб’єктом господарювання за послуги, що придбавалися на іноземних інтернет-сайтах з оплатою їх за допомогою електронного платіжного засобу (у тому числі, і КПК), як пояснюють податківці (див. лист ДПС від 13.06.2018 р. №2584/6/99-99) можуть використовуватися:

1) виписка банку, що випустив платіжну карту, з якої списувалися грошові кошти в оплату таких послуг;

2) відповідний документ, рахунок, квитанція, товарний або касовий чек, квиток, талон тощо, отриманий від постачальника послуги.

Зауважимо, що карткою можна розрахуватися за ЗЕД-договором у сумі, еквівалентній 150000 грн (див. лист НБУ від 21.06.2019 р. №40-0006/32346).

Акт про надані послуги з усіма реквізитами, обов’язковими для первинних документів, система «Booking» не надасть. Документами, що підтверджують здійснення витрат і надання «Booking»-послуг, може бути авансовий звіт відповідального працівника про проведені платежі на користь «Booking» з КПК, виписки банку з рахунку, щомісячний рахунок на оплату комісії, роздрукований з Booking.com тощо.

Додатково читайте: Чи можне турагент для оплати через сайт booking.com чи авіапереліту на лоукостах використовувати картку-ключ?

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Расходы , НДС , Услуги

Комментарии: 9

Новости по теме

Консультации по теме