Главная Все консультации Налогообложение НДС

Забезпечувальний платіж: чи потрібно визнавати ПЗ з ПДВ?

Підприємство отримало забезпечувальний платіж за житлове приміщення, яке в майбутньому буде збудовано (підрядником). Забезпечувальний платіж підприємство поверне покупцю під час укладання основного договору. Чи цей забезпечувальний платіж впливає на обов'язкову реєстрацію платника ПДВ?

Згідно з пп. «а» та «б» пп. 185.1 ПКУ  об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Своєю чергою, як зазначено у пп. 187.1 ПКУ датою виникнення ПЗ з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;

б) дата відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

При цьому, податківці у ІПК від 25.05.2018 р. №2333/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначали, що у разі, якщо забезпечувальні (гарантійні) платежі виконують виключно функцію засобу забезпечення зобов'язань та підлягають поверненню після виконання таких зобов'язань, то ця сума забезпечувальних (гарантійних) платежів не збільшує базу оподаткування ПДВ. 

Податкові зобов'язання продавцем та податковий кредит покупцем при отриманні/перерахуванні такого забезпечувального платежу не визначаються.

Тож, якщо гарантійний платіж не є передоплатою авансом за житло, що підлягає постачанню, а лише виконує функцію гарантійного платежу щодо укладання договору, то сума такого платежу не є об’єктом оподаткування ПДВ і, відповідно, не враховується при визначені обов’язковості реєстрації платником ПДВ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Регистрация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме