Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Сплата ВЗ з оренди земельної ділянки у фізособи

Підприємство більше 5 років сплачує фізособі за оренду земділянки та перераховує ВЗ до бюджету за місцезнаходженням земділянки, а не за основним місцем обліку юрособи. Як краще зробити: продовжити сплачувати ВЗ як і раніше, чи минулий період залишити як є, а з наступного місяця почати сплачувати до ДПС за основним місцем обліку?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пп. 170.1 ПКУ.

Відповідно до пп. 170.1.1 ПКУ, податковим агентом платника ПДФО – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Доходи, отримані від надання в оренду земельної ділянки оподатковуються орендарем ПДФО під час їх нарахування (виплати) за ставкою 18%, а також підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).  

Оскільки військовий збір відноситься до складу Держбюджету згідно з ст. 29 БКУ, то й сплачувати його за принципом ПДФО не можна. Тому військовий збір сплачується за податковою адресою юрособи (за основним місяцем обліку) в будь-якому разі, незалежно від наявності відокремлених підрозділів або земельних ділянок, які орендуються і знаходяться на території інших громад.

Аналогічна думка зазначена у листі ДФС від 22.05.2017 р. №12807/7/99-99-13-01-01-17.

Згідно з пп. 43.1 ПКУ, помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (пп. 43.3 ПКУ).

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі (пп. 43.4 ПКУ) із зазначенням напряку перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
  • повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Контролюючий орган не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення 20-денного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (пп. 43.5 ПКУ).

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом 5 робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені платникам податків у порядку, встановленому Мінфіном.

Отже, податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого військового збору, яка була перерахована до бюджету понад суму грошових зобов’язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату (ЗІР, підкатегорія "126.05").

Таким чином, юрособі потрібно подати заяву на повернення помилково сплачених сум ВЗ до ДПС, до якої неправильно було перераховано ВЗ, але платник може претендувати лише на повернення сум, з дня сплати яких не пройшло 1095 к.днів. Тобто, у ситуації, що склалася, юрособі в заяві потрібно вказати, з якого бюджетного рахунку на який рахунок потрібно перекинути кошти за останні три роки, та від моменту виявлення помилкової сплати -починати правильно сплачувати ВЗ, тобто за місцезнаходженням юрособи. А ті кошти, які були сплаченні понад три роки тому, залишаться в бюджеті за місцезнаходженням земельної ділянки.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Аренда , НДФЛ , Земля , Военный сбор

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме