Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Утримання згідно з виконавчим листом: чи відобразити в звіті №1ДФ?

З працівника підприємства здійснюються утримання згідно з виконавчим листом про компенсацію моральної шкоди на користь фізособи (не аліменти). Кошти перераховуються виконавчій службі. Чи потрібно такі виплати відображати в формі №1ДФ? З якою ознакою доходу?

Відповідно до п. 1.2 та п. 1.3 Порядку №4, податковий розрахунок - документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізосіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. На підставі відомостей щодо сум утриманого та/або сплаченого податку, які зазначаються у податковому розрахунку, нарахування податкового зобов'язання не проводиться.

Дія Порядку №4 поширюється на податкових агентів, а саме: юросіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юросіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують (виплачують, надають) доходи фізособі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізособи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір, передбачений п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

Оскільки отримувачем коштів є орган виконавчої служби, який є юрособою, то зазначені суми в формі №1ДФ не відображаються.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
1-ДФ , Доходы , Отчетность , НДФЛ

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме